На Хмельниччині запущено проект створення господарств із виробництва меду учасниками АТО та переселенцями

У Хмельницькій області за підтримки посольства Польщі в Україні запускають проект психологічної реабілітації воїнів АТО і зайнятості внутрішньо переміщених осіб на основі "соціальної апітерапії", повідомив президент Українського кооперативного альянсу Зиновій Свереда.
"Завтра о 10:00 у с. Антоніни Красилівського району Хмельницької області ми розпочинаємо цей проект", - розповів З.Свереда під час прес-конференції в Києві в четвер.
Він зазначив, що суть проекту - створення сімейних господарств із виробництва меду.
За словами З.Свереди, запуску проекту передувала майже річна дослідницька робота. "Ми вивчали ситуацію з біженцями та воїнами АТО. У Хмельницькій області понад 3,5 тисячі учасників бойових дій. Згідно з соціологічними дослідженнями, близько третини з них перебувають у дуже складному психологічному стані", - розповів З.Свереда.
За його словами, нині в проекті виявили бажання брати участь 80 учасників АТО і близько 20 внутрішньо переміщених осіб.
Президент Українського кооперативного альянсу повідомив, що учасниками проекту стануть ті, хто успішно захистить свої бізнес-плани.
З.Свереда також розповів, що метою проекту є створення сімейних підприємств, які займатимуться не лише бджільництвом, а й органічним садівництвом, а в перспективі створення українсько-польських підприємств із бджільництва та переробки продукції садівництва.
"Ми просто відроджуємо старовинні традиції співпраці в цих галузях і використовуємо досвід Польщі", - зазначив З.Свереда.
За словами радника посольства Польщі в Україні Йоанни Юркевич, проект здійснюється "у рамках грантів від посольства Польщі". "Ми вирішили підтримати соціальний проект, соціальну апітерапію... Я впевнена, що цей проект не лише допоможе колишнім учасникам АТО та внутрішньо переміщеним особам вирішити свої поточні проблеми, але також буде корисний для розвитку громади", - зазначила вона.
З.Свереда також розповів, що в перспективі планує відновити ботанічні сади Потоцького. "Уже відреставрували одну з частин замку Потоцького", - розповів він.