16:11 11.08.2017

Bitcoin наразі не має певного правового статусу в Україні

2 хв читати
Bitcoin наразі не має певного правового статусу в Україні

Національний банк України (НБУ) констатує відсутність у так званої "криптовалюти Bitcoin" певного правового статусу в Україні.

"Bitcoin зараз не має певного правового статусу в Україні. Визначення такого статусу ускладнюється відсутністю консолідованого підходу до класифікації Bitcoin і регулювання угод з ним у світі", - сказав агентству "Інтерфакс-Україна" заступник глави НБУ Олег Чурій.

Він звернув увагу, що в низці країн офіційно дозволено операції з Bincoin. Зазвичай Bincoin розглядається як товар або інвестиційний актив і для оподаткування підпорядкований відповідним законодавством. У деяких країнах Bitcoin визнають розрахунковою грошовою одиницею.

"Наприклад, законодавство ЄС наразі класифікує Bitcoin як "цифрове представлення вартості, що не підтверджена центральним банком або державним органом і не прив'язана до юридично встановлених валютних курсів і яке може використовуватися як засіб обміну для покупки товарів і послуг, їх передання та зберігання, його можна придбати в електронному вигляді. При цьому обмін традиційними валютами на одиницю Bitcoin звільнено від сплати податку на додану вартість", - зазначив О.Чурій.

Водночас в Ізраїлі Bitcoin не підпадає під юридичне визначення валюти ні як фінансове забезпечення, ні як оподатковуваний актив. Кожен раз, коли продається Bitcoin, продавець має сплатити податок на приріст капіталу.

Народний банк Китаю вважає Bitcoin віртуальним товаром, а не валютою, і його продаж може обкладатися ПДВ. Такий самий підхід - в Японії, де Bitcoin визнається цінністю, подібною активу (asset-like values). Його продаж обкладається японським аналогом ПДВ.

В Австралії Bitcoin розглядається як власність, а транзакції з ним - як бартер.

У Канаді Bitcoin взагалі визначається як "нематеріальний актив", а транзакції з ним - також як бартер.

"Таким чином, у різних країнах Bitcoin класифікують по-різному - як віртуальну валюту, грошовий сурогат, нематеріальну цінність, віртуальний товар тощо. Зі свого боку, Національний банк України наразі офіційно не підтримує жодного із наведених визначень", - сказав О.Чурій.

Водночас він додав, що НБУ розпочав діалог з Міністерством фінансів, Державною фіскальною службою, Державною службою фінансового моніторингу, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, а також з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг для напрацювання спільної позиції щодо правового статусу Bitcoin та його регулювання.

"За участю цих державних установ це питання розглядатимуть на найближчому засіданні Ради з фінансової стабільності, яке планується провести до кінця серпня", - зазначив заступник голови НБУ.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Канада вітає повернення депортованих до РФ дітей і сприятиме поверненню ще тисяч

Кулеба вітає доповідь Московського механізму ОБСЄ щодо свавільного утримання РФ українських цивільних осіб

Учасники завтрашнього "Рамштайну" обговорять, як допомогти Україні подолати складнощі, що накопичилися за час відсутності американської підтримки

Данія збільшить військову підтримку України ще на 4,4 млрд данських крон у 2024 році

Українська авіація завдала за добу ударів по 8 місцях скупчення окупантів

Оборонний пакет США потрібно направити в Україну якнайшвидше - розмова Зеленського з американськими партійними лідерами

Окупанти за добу завдали чотири ракетних і 50 авіаударів по Україні, обстріляли понад 110 населених пунктів

ЗС України відбили 82 атаки окупантів за добу на семи напрямках

"УЗ" стала об'єктом масових атак росіян: у Донецькій області загинуло троє залізничників

Кількість постраждалих унаслідок ворожого удару по Балаклії зросла до 10

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА