Інтерфакс-Україна
14:36 28.08.2017

Реімбурсація та введення медстрахування - найбільш відомі українцям ініціативи у сфері охорони здоров'я

2 хв читати
Реімбурсація та введення медстрахування - найбільш відомі українцям ініціативи у сфері охорони здоров'я

Українці найбільш обізнані щодо такі ініціативи у сфері охорони здоров'я, як введення системи реімбурсації лікарських засобів, загальнодержавного медичного страхування, а також підвищення заробітної плати лікарів, повідомляється в прес-релізі соціологічної групи "Рейтинг".

"Серед урядових ініціатив у медичній сфері респонденти найбільше обізнані щодо введення системи безкоштовного надання ліків від діабету, астми і серцево-судинних захворювань за рецептом лікаря (77%) і введення загальнодержавного медичного страхування (61%)", - зазначено в повідомленні.

Близько половини знають про підвищення заробітної плати лікарів - 54%, та введення суворого контролю над фондами будівництва "Охматдиту" - 50%.

Менш відомими серед населення є введення референтного ціноутворення, договорів між пацієнтами і лікарями первинного рівня медичного обслуговування, а також створення центрів громадського здоров'я та госпітальних округів.

"Найменше опитані обізнані щодо надання субсидій на медичні послуги внутрішньо переміщеним особам з Донбасу і Криму і впровадження стандартизованих протоколів на базі "доказової медицини" для лікування всіх захворювань", - зазначено в повідомленні.

Серед урядових ініціатив у сфері охорони здоров'я найбільше вітається програма "Доступні ліки" - її підтримують 91% опитаних і введення контролю над фондами будівництва нового корпусу "Охматдиту" - 89%. Створення центрів громадського здоров'я та введення референтного ціноутворення позитивно оцінюють 77% респондентів, надання субсидій на медобслуговування всередині переміщеним особам 71%.

При цьому введення загальнодержавного медстрахування схвалюють 69%, міжнародних протоколів лікування 58%, створення госпітальних округів менше половини - 44%.

Крім того, половина опитаних - 53% переконані, система охорони здоров'я повинна фінансуватися за принципом "гроші йдуть за пацієнтом", 20% опитаних вважають, що витрати держави на систему охорони здоров'я повинні формуватися з урахуванням кількості медичних установ і лікарняних ліжок в них.

"Переважна більшість опитаних - 77% - підтримує законопроекти, до складу яких входять перераховані ініціативи, 15% - не підтримують, 12% - не визначились", - зазначено в повідомленні.

Опитування проводилося з 26 липня до 2 серпня шляхом формалізованого інтерв'ю серед населення України у віці від 18 років. Похибка становить не більше 2,8%

ОСТАННЄ

Кількість постраждалих через ранкову ворожу атаку у передмісті Харкова зросла до 14, більшість з них діти - прокуратура

Зеленський обговорив з головами МЗС та оборони Люксембургу підтримку України

Зеленський запросив Марка Карні відвідати Київ

У декларації Шмигаля був відсутній Range Rover, оскільки за роз'ясненнями НАЗК, службові авто не потрібно декларувати - пресслужба Кабміну

США готові до підписання угоди, але українська сторона внесла зміни – міністр фінансів США

США хочуть підписання з Україною трьох угод, Україна наразі готова на одну – президент KSE

ЗМІ про переговори у Вашингтоні: Київ сподівається підписати спочатку загальну угоду, а потім уточнити деталі, США наполягають на узгодженні всіх компонентів

Москва знову заявляє, що буде розглядати західноєвропейських миротворців "як законні військові цілі" в Україні

Нардеп Веніславський пропонує створити Космічні сили у структурі ЗСУ

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ засудив жорстоке поводження та вбивство української журналістки Вікторії Рощиної

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА