14:43 29.08.2017

"Укренерго" залучає міжнародного радника для подання позову проти РФ за своїми кримськими активами

"Укренерго" залучає міжнародного радника для подання позову проти РФ за своїми кримськими активами

НЕК "Укренерго" залучає міжнародного радника для подання позову проти Російської Федерації у зв'язку з незаконним захопленням активів компанії у результаті анексії Криму, повідомив глава держпідприємства Всеволод Ковальчук під час презентації проекту інвестиційної програми на 2018 рік у середу.

"Ми маємо можливість (після затвердження на початку серпня Кабінетом Міністрів фінплану на 2017 рік - ІФ) використовувати ті кошти, які ми передбачали на цей рік - приблизно 1 млн грн. Цього бюджету достатньо, щоб залучити міжнародного радника, який зможе розпочати перший етап" , - сказав глава "Укренерго".

За його словами, на 2018 рік НЕК планує закласти в своєму бюджеті понад 20 млн грн на забезпечення позову, водночас на 2019 рік бюджет за цією статтею буде меншим.

"Це (20 млн грн - ІФ) у рази менше, ніж бюджети інших компаній в особі групи Приват" і "Нафтогазу України", які здійснюють рух у цьому напрямку останні два роки", - зазначив В.Ковальчук.

Глава "Укренерго уточнив, що компанія вже сформувала необхідні кваліфікаційні вимоги для залучення радника і провела попередні переговори. При цьому цінові пропозиції знижено втричі порівняно з попередніми заявками.

В.Ковальчук розраховує, що "Укренерго" дійде до стадії винесення проміжного рішення за позовом вже до кінця 2018 року.

Як повідомлялося, в жовтні 2016 року В, Ковальчук повідомив, що "Укренерго" має намір подавати позов щодо відшкодування збитків не проти держави РФ, а проти новоствореного після анексії півострова державного унітарного підприємства "Крименерго", що експлуатує майно НЕК.

Арбітражне провадження групи НАК "Нафтогаз України" проти РФ при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі розпочато 17 жовтня 2016 року. Інтереси НАК представляє Covington&Burling LLP (Нью-Йорк, США).

Крім того, Гаазький арбітраж розглядає ще кілька таких позовів від компаній, пов'язаних з екс-акціонерами ПриватБанку, зокрема, вже націоналізованого "ПриватБанку", "Укрнафти" і ТОВ "Стабіл", які втратили в Криму нефтебізнес, екс-голови правління ПриватБанку Олександра Дубілета і 18 компаній, які втратили в Криму активи в сфері нерухомості.

"Укренерго" здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередач, а також централізовану диспетчеризацію роботи ОЕС. НЕК є державним підприємством, що переуває в управлінні Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

СБУ блокувала нелегальні пасажироперевезення з тимчасово непідконтрольної території Луганщини через РФ

В Оболонському суді подивилися відео про приїзд Порошенка в Крим 28 лютого 2014 року

На українське судно, що заходило в порти Криму, накладено арешт

У Києві 26 лютого відбудеться форум, присвячений опору окупації Криму, а також мітинг на Майдані

РФ може затягувати розгляд справи України в Міжнародному арбітражному суді в Гаазі за Конвенцією ООН із морського права - Зеркаль

Ситуація з пропуском вантажівок до РФ нормалізується

У Будапешті з продажу вилучили карти з некоректним позначенням Криму

У Гоптівці та Бачівську збільшуються черги вантажівок на виїзд до РФ

Близько 150 вантажівок не можуть потрапити до РФ з України

Мей виступає за посилення трансатлантичного співробітництва для реагування альянсу і дії РФ в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА