18:27 29.08.2017

Кабмін України обговорює модель роботи Експортно-кредитного агентства з МВФ

Кабмін України обговорює модель роботи Експортно-кредитного агентства з МВФ

Модель роботи Експортно-кредитного агентства (ЕКА) є предметом обговорення з Міжнародним валютним фондом (МВФ), повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час спеціальної наради в Кабінеті міністрів.

За його словами, окрема увага приділяється управлінню фіскальними ризиками, які можуть виникати в роботі агентства, і створення структури ЕКА, повідомляє урядовий портал.

"Є закон, який ми повинні виконувати. Ми не виключаємо змін до законодавства, які покращать умови роботи цього агентства", - цитує прес-служба главу уряду.

Питання - в площині формування статутного капіталу ЕКА, визначенні моделі його роботи, зокрема у сфері співпраці з державними банками, зазначено в повідомленні. Спочатку статутний капітал буде формуватися за рахунок держбюджету і він повинен бути закладений в проект держбюджету на 2018 рік. Далі мова може йти про проекти міжнародної технічної допомоги.

Раніше Міністерство економічного розвитку і торгівлі планувало передбачити в бюджеті 345 млн грн на створення ЕКА.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко 28 грудня 2016 року підписав закон "Про забезпечення масштабної експортної експансії українських виробників шляхом страхування, гарантування і здешевлення кредитування експорту", який передбачає створення в Україні ЕКА.

Відповідно до закону, до сфери діяльності агентства входить підтримка експорту робіт, послуг українського походження, а також низки товарних груп переробної промисловості. Зокрема, основні завдання ЕКА полягають у захисті українських експортерів від ризику неплатежів та фінансових втрат, пов'язаних з виконанням зовнішньоекономічних договорів, шляхом страхування, перестрахування і гарантування.

Відповідно до закону, ЕКА створюється у формі публічного акціонерного товариства. Засновником та акціонером, якому належить не менше 50% статутного капіталу +1 акція, є держава в особі Кабміну.

Однак у законі про держбюджет на 2017 рік був відсутній окремий рядок про фінансування ЕКА. Проти створення Експортно-кредитного агентства заперечував Національний банк, вказуючи на відсутність позитивного досвіду роботи таких інститутів у сусідніх країнах і на наявність у країні спеціалізованого Укрексімбанку.

Раніше заступник міністра економічного розвитку і торгівлі – торговий представник України Наталія Микольська зазначала, що основною проблемою для створення повноцінного ЕКА є відсутність достатніх коштів у держави і необхідність дотримуватися вимога МВФ про скорочення держвидатків. Тому вона передбачала, що на початковому етапі агентство надаватиме послуги зі страхування, андеррайтингу та перестраховки. Потім може бути перетворено на експортно-кредитне. Повноцінне ЕКА може бути створено після макроекономічної стабілізації та закінчення програми співпраці України з МВФ.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Кабмін зобов'язав виші підтвердити національний статус

Проектна вартість будівництва другої черги музею жертв Голодомору - 700 млн грн, держава профінансує 50%

Гройсман назвав шантажем заяву про право угорців на автономію в Україні

Гройсман має намір звернутися до президента для прискорення призначення представника до конкурсної комісії з відбору НКРЕКП

Кабмін дозволив купівлю корекційного обладнання в інклюзивні класи за наявності залишків субвенції

Кабмін встановив оклади директорам Культурного фонду та Інституту книги в 13 тис. грн

Кабмін дозволив аварійним службам газу і пожежникам, що не входять до ДСНС, встановлювати на автомобілі звукові та світлові сигнали

Кабмін виділив кошти на підтримку чотирьох міст Донбасу

Гройсман планує візит до Грузії

Гройсман пропонує ввести жорстку відповідальність за незаконне сприяння видачі водійських прав

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА