20:19 04.09.2017

Кабмін вирішив перераховувати "газзбутам" 2,5% маржі від постачання газу населенню лише "живими" грошима

Кабмін вирішив перераховувати "газзбутам" 2,5% маржі від постачання газу населенню лише "живими" грошима

Кабінет Міністрів України встановив механізм, за якого постачальники газу населенню в рамках механізму спеціальних зобов'язань (PSO, "газзбути") будуть отримувати зі спеціальних рахунків на звичайні розподільчі рахунки належні їм 2,5% маржі виключно "живими" грошима.

Відповідна норма закріплена постановою Кабміну №667 від 23 серпня, напередодні оприлюдненими на урядовому веб-порталі.

Документ передбачає, що при розрахунку нормативу перерахування коштів "газзбуту", буде застосовуватися спеціальний поправочний коефіцієнт, що залежить від того, яка частина поставленого минулого місяця газу покривалася субсидіями.

Так, під час покриття субсидіями 50% вартості поставленого населенню газу "газзбути" зможуть отримати на свої розподільчі рахунки 5% від загальної суми "живих" грошей, які надійшли, а під час покриття пільгами 80% вартості - 12,5% від таких "живих" грошей.

У свою чергу НАК "Нафтогаз України", коментуючи на своїй сторінці в соцмережі "Фейсбук" прийняту норму зазначив, що бізнес "газзбутів" на сьогодні є ідеальним з точки зору відсутності відповідальності і ризиків.

"Фактично Кабмін своїм рішенням перетворив спецрахунки, на яких раніше банками автоматично розщеплювалися кошти згідно з нормативом, на звичайні поточні рахунки. Тепер газзбути зможуть на свій розсуд розпоряджатися коштами на спецрахунках. Раніше, якщо людина оплатила природний газ, її кошти автоматично розщеплювалися за формулою між постачальником, "Нафтогазом", операторами ГТС і газорозподільними мережами. Тепер газзбути можуть на свій розсуд використовувати отримані кошти, щось змушує нас думати, що платежі, в тому числі і в бюджет, стануть менше", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, з аналогічною ініціативою Міністерство економічного розвитку і торгівлі України виходило ще в червні, проте тоді документ був розкритикований і відкликаний.

Підприємства групи "РГК" за період з квітня 2016 року по квітень 2017 року реалізували населенню газ загальною вартістю 48,697 млрд грн. З цієї суми 32,56 млрд грн було покрито за рахунок субсидій і пільг, що становить 66,9% від загальної вартості поставленого населенню газу.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА