17:30 09.09.2017

Зафіксували незаконну діяльність на захоплених РФ бурових платформах в українській зоні Чорного моря

Зафіксували незаконну діяльність на захоплених РФ бурових платформах в українській зоні Чорного моря

Корабель Морської охорони України "Григорій Куроп'ятников" обстежив близько 20 об'єктів на 4 газових родовищах, захоплених Росією у виключній (морській) економічній зоні України в північно-західній частині Чорного моря.

Як повідомляє в суботу прес-служба Держприкордонслужби, прикордонники спільно з представниками НАК "Нафтогаз України", ДАТ "Чорноморнафтогаз", військової прокуратури, прокуратури АР Крим, Національної поліції в АР Крим, Державного геологічного контролю, Державної служби екологічної інспекції, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій України за участю постійного представника президента України в Криму, провели обстеження всіх чинних родовищ в північно-західній частині Чорного моря - Штормове, Архангельське, Голіцинське, Одеське.

"Метою виходу міжвідомчої групи була перевірка отриманої інформації про активізацію діяльності на деяких ділянках Чорноморського шельфу, переміщення анексованих Росією самопідйомних плавучих бурових установок, поставка додаткового обладнання, що може свідчити про проведення незаконної діяльності з видобутку окупаційними властями Криму природних ресурсів, що належать Україні", - сказано в повідомленні.

Корабель Морської охорони "Григорій Куроп'ятников" зумів обстежити близько 20 об'єктів на чотирьох родовищах.

"Знову зафіксовано наявність озброєних людей, які під час наближення корабля Морської охорони займали бойові позиції, а іноді просто демонстративно, не ховаючись, наводили зброю в бік корабля. Під час радіо опитування екіпажу бурових платформ персонал визнав їх приналежність до Російської Федерації та стверджував, що вони перебувають у нейтральних водах, не порушуючи законів. Однак проведення робіт із видобутку газу не підтверджують", - сказано в повідомленні Держприкордонслужби.

Фахівці "Нафтогазу України" і ДАТ "Чорноморнафтогаз" компетентно засвідчили, що на кількох МСП є обладнання, яке красномовно підтверджує проведення робіт з оновлення, перевстановлення або ремонту механізмів та приладів, а значить, вони використовувалися для бурових робіт. А на СПБУ "Крим-1" (незаконно перейменована "Україна") на Одеському газоконденсатному родовищі зафіксований процес буріння свердловини.

У рамках законодавства України і норм міжнародного права корабель Морської охорони України попередив усі об'єкти на всіх родовищах про фіксацію правопорушення з їхнього боку й неприпустимість продовження незаконної діяльності у виключній (морській) економічній зоні України.

Корабель Чорноморського флоту, що з'явився в районі Одеського родовища СРЗК "Приазов'я", рекомендував кораблю Морської охорони України триматися осторонь, не провокуючи і не відтісняючи українське судно.

"За результатами обстеження родовищ міжвідомчою групою складено акт про виявлені правопорушення, який передано для подальшого реагування до військової прокуратури", - сказано в повідомленні Держприкордонслужби.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Можна закликати українців до бойкоту російських виборів, але лякати відповідальністю неправильно

Дружина Захтея закликала владу України до обміну всіх політв'язнів Криму

Українця Захтея засудили в Криму до 6,5 років колонії за підготовку диверсій

Суд в Криму оголосить вирок обвинуваченому в підготовці диверсій українцеві Захтею в п'ятницю

Міносвіти України створить центри для спрощеного вступу абітурієнтів із Криму до 35 вишів

Пономарьов вважає лист Януковича до Путіна ключовим для легітимізації анексії Криму Росією

Путін порушив питання про анексію Криму на "вузькій" нараді у ніч з 22 на 23 лютого 2014 року - Пономарьов

Колишні військові ЗСУ Баранов і Одінцов отримали 13 та 14 років ув'язнення

Російський суд заарештував затриманого ФСБ у Сімферополі українця на два місяці

ФСБ у Сімферополі затримала за "шпигунство" громадянина України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА