12:32 14.09.2017

ВСУ відмовив "Газпрому" в касації на штраф АМКУ в $6,6 млрд

ВСУ відмовив "Газпрому" в касації на штраф АМКУ в $6,6 млрд

Верховний Суд України не прийняв у провадження заяву ПАТ "Газпром" про перегляд постанови Вищого господарського суду від 13 липня 2016 року, якою підтверджено рішення судів нижчих інстанцій про накладення штрафу Антимонопольним комітетом України (АМКУ) на російську компанію в розмірі 85,966 млрд грн.

"Обговоривши доводи заяви та дослідивши додані до неї матеріали, колегія суддів вважає, що подана заява не обґрунтована доданими до неї доказами. Відповідно до статті 11121 Господарського процесуального кодексу України Верховний Суд України відмовляє в допуску справи до провадження, якщо подана заява є необґрунтованою", - йдеться в постанові ВСУ від 13 вересня 2017 року.

Як повідомлялося, в січні 2016 року АМКУ наклав штраф на ПАТ "Газпром" на 85,966 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України, який згодом зріс уже до 171,932 млрд грн (близько $6,6 млрд) за рахунок пені за його несплату.

АМКУ в квітні 2017 року направив до Державної виконавчої служби (ДВС) заяву про відкриття виконавчого провадження про примусове стягнення з ПАТ "Газпром" (РФ) 171,932 млрд грн.

Згідно зі звітом "Газпрому", 12 травня компанія отримала постанову про відкриття виконавчого провадження на суму 189,125 млрд грн (зокрема 17,193 млрд грн виконавчого збору) та накладення арешту на рахунки представництва "Газпрому" в Києві, дивіденди й акції від участі в капіталі ПрАТ "Газтранзит", а також акцій або часток у ПАТ "Інститут "ПівденНДІДіпрогаз", ТОВ "Газпром збут Україна", ТОВ "Міжнародний консорціум з управління та розвитку газотранспортної системи України".

Крім того, за словами глави Мін'юсту Павла Петренка, міністерство відпрацьовує правовий механізм виконання рішення суду про стягнення коштів "Газпрому" на території інших держав.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Суд оштрафував офіцера за неналежний пропускний контроль на складах у Калинівці, де 26 вересня сталася пожежа та вибухи боєприпасів

Колишнього командувача армією боснійських сербів Младича засуджено до довічного ув'язнення - вердикт МТКЮ

Суд заборонив двом якутським бізнесменам вживати алкоголь протягом двох років

Шевченківський райсуд не прийняв до розгляду позов НАЗК до Соломатіної

Суд заарештував начальника університету повітряних сил Алімпієва, встановивши заставу в 1,5 млн грн

Янукович має можливість повернутися в Україну для участі в суді й отримає гарантії безпеки- Петренко

Суд продовжив арешт екс-главі фракції Партії регіонів Єфремова до 15 січня 2018 року

Другий підозрюваний у смертельній ДТП у Харкові не подавав до СІЗО заяв про голодовку, стверджують у Мін’юсті

Суд у закритому режимі вивчить допити найвищих чинів у "справі Майдану"

Апеляційний суд відмовився пом'якшити запобіжний захід другому підозрюваному в смертельній ДТП у центрі Харкова

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА