13:54 14.09.2017

В Україні дедалі більше людей, які не вірять у перемогу над корупцією

Українці вірять в нездоланність корупції, владі треба показувати більше конкретних випадків подолання корупції та покарання винних, заявляє виконавчий директор Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин.

"Треба більше прикладів переможеної корупції, навіть майбутнє чинної влади залежить від того, чи зможуть вони пред'явити суспільству факти подоланої та покараної корупції. Якщо в суспільстві є думка, що корупція непереможна, то люди легше будуть піддаватися корупційним діям", - сказав Я.Юрчишин в четвер у Києві на брифінгу, присвяченому фестивалю "Кіно проти корупції".

Він також заявив, що кількість українців, які не вірять в можливість подолання корупції в країні, зросла.

"На сьогодні корупціонерів не покарано, хіба що дрібних чиновників. Зросла кількість людей, які не вірять, що корупція загалом може бути покарана. Якщо в 2013 році 80% українців вважали, що уряд не може перемогти корупцію, то на сьогодні цей показник 86%. Це кількість людей, які не бачать результатів боротьби з таким явищем, хоча досягнень в цій сфері набагато більше", - підкреслив Я.Юрчишин.

Представник організації також додав, що 38% українців безпосередньо стикалися з корупцією, тобто в них вимагали хабар або вони змушені були давати хабар.

"Медіа формує думку, тому важливо показувати факти покараних великих корупційних діянь. Адже навіть колишнього президента Януковича сьогодні судять у справі про держзраду, а не про корупцію", - додав він.

Фестиваль "Кіно проти корупції" стартує 14 вересня в Києві. В рамках фестивалю відбудеться показ фільмів-розслідувань від українських журналістів. До програми також увійшли шість європейських фільмів, які досліджують природу корупції. Всі покази безкоштовні, окрім Києва, вони також пройдуть у Кривому Розі, Полтаві, Сєверодонецьку, Житомирі та Запоріжжі.

"Корупція існує не тільки в Україні, а й в усьому світі. Фестиваль передбачає різні формати і демонстрації в різних регіонах, тому ми очікуємо різні дискусії, обговорення викликів, які ставить перед суспільством корупція", - повідомила представник Goethe-Institut в Україні Катерина Герінг.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА