12:27 19.09.2017

Україна в січні 2018 р. має вийти з пропозицією щодо залучення європейського партнера до управління ГТС - Коболєв

3 хв читати
Україна в січні 2018 р. має вийти з пропозицією щодо залучення європейського партнера до управління ГТС - Коболєв

Україна в січні 2018 року має вийти з конкретною пропозицією щодо залучення європейського партнера до управління своєю газотранспортною системою (ГТС), переконаний голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Думаю, що після завершення транзитного "кейса" в Стокгольмі, а це буде орієнтовно в листопаді, ми маємо в січні вийти до європейських партнерів із конкретною пропозицією. Це саме та ідея, яку пропонує наша команда ("Нафтогазу" - ІФ)", - сказав він в ефірі телеканалу ICTV у понеділок увечері.

За словами А.Коболєва, пропозиція має бути цікава для європейських компаній, інакше ГТС України може повторити долю Одеського припортового заводу (ОПЗ), який неодноразово й безуспішно виставлявся на приватизацію і наразі простоює.

"Таке не повинне статися з "Укртрансгазом", тому що, крім безпеки й доходів, там працюють 20 тис. осіб. Ми маємо утримати цей бізнес в Україні", - наголосив керівник НАК.

За словами А.Коболєва, транзит і бізнес зберігання газу в ПСГ мають бути розділені, оскільки європейські компанії можуть не піти на потенційні ризики, пов'язані з судовими позовами щодо спірних 11 млрд куб. м газу в сховищах.

"Підземка з точки зору інвестора з такою проблемою є токсичним активом. Жоден інвестор не захоче мати справу з цими $2,5 млрд (вартість спірних обсягів - ІФ). Така сама історія була на ОПЗ: там є борг Фірташу $250 млн... Тому підземка має бути окремо. При цьому, коли я кажу окремо, - це не означає окремо технологічно", - пояснив голова НАК.

А.Коболєв нагадав, що для просування проекту газопроводу Nord Stream 2 РФ надала європейським компаніям можливість бути співвласниками об'єкта й отримувати відповідну частку від його роботи. У зв'язку з цим Україна для збереження транзиту газу своєю територією також має зробити привабливу пропозицію для входження європейських компаній в управління своєю ГТС.

Голова НАК додав, що після 2019 року Україна з великою імовірністю втратить частину транзиту своєю територією у зв'язку з будівництвом газопроводу "Турецький потік", що вже триває.

Він нагадав, що збереження транзиту газу територією України важливе не тільки з точки зору отримання доходів, а й загалом для безпеки української держави, оскільки якщо РФ вдасться повністю обійти Україну в частині транзиту газу, це відкриє Москві можливість для повномасштабної агресії проти Києва.

"Сподіваюся, що ця теорія ніколи не стане дійсністю, але доки газ іде територією України, атакувати нас у повному масштабі дуже важко", - сказав він.

Як повідомлялося, відповідно до постанови Кабміну №496 від 1 липня 2016 року, відділення оператора ГТС має відбутися протягом 30 днів з дати набуття чинності остаточних рішень по суті арбітражних справ між "Нафтогазом" і "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі.

Керівництва "Нафтогазу" та Міненерговугілля на сьогодні мають різне бачення майбутнього оператора стосовно бізнесів з управління магістральними газопроводами, ПСГ і сервісними службами, а також щодо обсягів закупівлі обладнання для виробничих потреб.

"Укртрансгаз", 100% якого належать НАК "Нафтогаз України", експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни загальною місткістю 31 млрд куб. м.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Глава Пентагону про Patriot для України: Ми продовжуємо працювати над цим питанням дуже серйозно

Окупанти обстріляли ферму на Харківщині, постраждав мирний житель

До складу нового пакета допомоги Україні увійдуть боєприпаси, системи боротьби з безпілотниками та допоміжне обладнання

Президент Польщі заявив про готовність надати військову допомогу Литві

Кличко: Пацієнтів і медперсонал лікарень на вулиці Богатирській вже евакуювали

У скоєній головою Броварської райадміністрації ДТП постраждали троє дорослих і дитина, чиновника буде звільнено

Коаліція "Рамштайн" за два роки зобов'язалася виділити понад $95 млрд на військову допомогу Україні

Бельгія може поставити Україні літаки F-16 цього року

Президент та перша леді у Славутичі відвідали гімназію та підприємство переселенців з Маріуполя

Глава Пентагону оголосив про виділення найбільшого пакета військової допомоги Україні - на $6 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА