14:15 18.10.2017

НАЗК внесло припис міністру інфраструктури за кадрові порушення

НАЗК внесло припис міністру інфраструктури за кадрові порушення

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло припис про порушення вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, інших порушень закону міністрові інфраструктури України Володимиру Омеляну.

Згідно з повідомленням на офіційному веб-сайті НАЗК, рішення ухвалено на його засіданні 17 жовтня 2017 року за результатами проведеної планової перевірки виявлення порушень закону "Про запобігання корупції".

Порушення виявлено в частині проведення спецперевірки кандидатів на посади (надсилання запитів Мінінфраструктури до відповідних держорганів із порушенням встановлених термінів); прийняття рішення про призначення на посади без отримання відповідей на запити Міністерства юстиції України щодо наявності відомостей про кандидатів в Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення, про поширення на осіб заборони обіймати відповідну посаду.

Окрім того, за даними НАЗК, виявлено також порушення в частині невжиття заходів щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності службовця Мінінфраструктури, визнаного судом винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-4 Кодексу про адміністративні правопорушення (порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності - ІФ), але який уникнув покарання у зв'язку з закінченням термінів притягнення до адмінвідповідальності.

НАЗК зазначає, що вимагає провести стосовно працівників Мінінфраструктури службові розслідування з метою виявлення причин та умов, що сприяли здійсненню ними правопорушень, пов'язаних із корупцією.

Припис НАЗК є обов'язковим до виконання. За невиконання припису керівник органу, підприємства, установи, організації несе відповідальність. Текст самого документа наразі не оприлюднено.

Водночас прес-секретар міністра інфраструктури України Марина Томко на сторінці в мережі Facebook написала, що питання, зазначені в приписі, стосуються виключно компетенції державного секретаря міністерства.

"Чекаємо офіційний документ від НАЗК і вживемо необхідних заходів", - констатувала вона.

Водночас сам держсекретар Мінінфраструктури Андрій Галущак у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" повідомив, що з 16 по 18 жовтня він перебуває в складі урядової делегації в Брюсселі для участі в консультаціях із питань правових наслідків тимчасової окупації АР Крим та Севастополя.

"Про свою причетність до цього інциденту я дізнався із соціальної мережі. Поки що не мав можливості побачити офіційний документ за результатами проведеної Нацагентством планової перевірки і ґрунтовно його проаналізувати", - зазначив він.

З огляду на це А.Галущак уточнив, що поки що не може прокоментувати заяву. "Єдине, що можу зазначити: питання координації діяльності антикорупційного підрозділу, відповідно до законодавства, яке забезпечує проведення відповідних перевірок осіб, що призначаються на посади держслужби в міністерстві, вирішує міністр. Очевидно, саме тому припис НАЗК про порушення вимог законодавства адресований саме міністрові. Запевняю, що жодного наказу про кадрові призначення не було видано без позитивних висновків антикорупційного підрозділу міністерства", - констатував держсекретар міністерства.

Зі свого боку він підтримав необхідність проведення внутрішнього службового розслідування в Міністерстві інфраструктури України із порушених у документі питань, що належать до компетенції державного секретаря.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЗК перевірить е-декларації за 2015 рік заступника голови АП Філатова та військового прокурора сил АТО Кулика

НАЗК направило до суду протокол стосовно нардепа Микитася

Акція за відставку глави Мінінфраструктури Омеляна відбувається біля Кабміну

НАЗК перевірить декларації Ляшка, Лозового, Шуфрича й ще кількох депутатів

НАЗК спрямувало в поліцію матеріали щодо неподання гендиректором ДП "Укрвакцина" декларації за 2016 рік

НАЗК направило до суду протокол щодо нардепа Мельничука

НАЗК внесло припис в. о. голови правління "Укрзалізниці"

Соломатіна повідомила, що Печерський райсуд зобов'язав поліцію розслідувати її незаконне звільнення з НАЗК

НАЗК направить до НАБУ та Нацполіції висновки щодо порушень у деклараціях чиновників Березівської РДА та Генічеської міськради

Кількість маршрутів Ryanair до України восени 2018 р. буде на рівні, анонсованому в березні 2017

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА