11:24 26.10.2017

Україна передала до ЄСПЛ нові документи за позовом проти РФ щодо дій на Донбасі - Петренко

Україна передала до ЄСПЛ нові документи за позовом проти РФ щодо дій на Донбасі - Петренко

 Україна в рамках справи проти Росії подала до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) пакет нових документів щодо подій на Донбасі у 2014 році, повідомив міністр юстиції України Павло Петренко.

"Я вперше це озвучую, але кілька днів тому у другій справі (друга справа - справа Донбасу, а саме - викрадення дітей-сиріт та вивезення їх до РФ) ми подали велику юридичну позицію (тобто це було зобов'язання країни як заявника) більш ніж з сотнею свідчень свідків. Тим самим ми закрили свою юридичну частину за нашою заявою в зв'язку з подіями на Донбасі в 2014 році. у Росії практично немає вагомих аргументів і фактів щоб цю інформацію спростувати", - заявив глава Мін'юсту в ефірі телеканалу NewsOne.

П.Петренко нагадав, що у першій справі "Україна проти Росії" із захоплення Криму українська сторона подала і ЄСПЛ прийняв юридичну позицію зі показаннями 50 свідків і великої кількості документів і відеоматеріалів.

"Зараз ми очікуємо від суду процесуального графіку, коли буду слухання, коли буде допит свідків, коли буде рішення", - зазначив міністр.

Крім того, глава Мін'юсту розповів, що всі компанії, які отримують відсотки від будівництва Керченського мосту, потраплять під міжнародні санкції.

"Усі факти і обставини щодо Керченського мосту використовуватимуть не лише в справах, які стосуються Європейського суду з прав людини, а й в інших справах, наприклад, у Міжнародному суді ООН. Плюс це вагомий аргумент для санкцій. Всі компанії, які отримують хоча б копійку від будівництва цього мосту, є потенційними клієнтами для міжнародних санкцій", - резюмував П.Петренко.

Як повідомлялося, станом на 1 червня 2017 року Україна подала п'ять позовів стосовно РФ до ЄСПЛ про події в Криму і на сході України і підготувала до подання документи за шостим позовом.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА