14:11 10.11.2017

МВС пропонує Раді змінити ПДР: збільшити штрафи та покарання, знизити швидкість пересування

МВС пропонує Раді змінити ПДР: збільшити штрафи та покарання, знизити швидкість пересування

 Міністерство внутрішніх справ України пропонує Верховній Раді ухвалити пакет законодавчих змін у сфері безпеки дорожнього руху.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", законодавчі пропозиції, розроблені МВС у сфері безпеки руху, представив у п'ятницю на спеціальному засіданні Кабінету Міністрів України міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Зокрема, міністр, використовуючи як приклад польський досвід, під час засідання уряду поінформував, що МВС пропонує закріпити на законодавчому рівні фото- та відеофіксацію порушень ПДР, обмежити швидкість руху в населених пунктах із 60 до 50 км/год, у 20 разів збільшити штраф за керування автомобілем без прав і встановити дворічний термін водійського посвідчення, отриманого вперше.

"У нас на дорогах учетверо більш гине людей, ніж у зоні бойових дій", - сказав він, говорячи про причини, що спонукали МВС розробити такі законодавчі пропозиції щодо внесення змін до Правил дорожнього руху в країні.

"Встановити максимально дозволену швидкість руху в населених пунктах 50 км/год", - сказав А.Аваков.

Він зазначив, що така швидкість є оптимальною з урахуванням низки показників: скорочує гальмівний шлях до 40 метрів і знижує на 20% рівень летальних кінців.

"Наступна наша позиція - збільшити штрафи за деякі види адміністративних правопорушень. Зокрема, за перевищення максимально дозволеної швидкості руху - 50 км/год - встановити штраф у сумі 3,4 тис. грн, нині це штраф 510 грн", - розповів міністр.

За словами А.Авакова, МВС пропонує збільшення штрафу від 250 грн до 3,4 тис. грн за те, що водій, який вчинив ДТП, залишив місце аварії, а за керування автомобілем без водійського посвідчення пропонується збільшити штраф із 510 грн до 10,2 тис. грн, а в разі повторного такого правопорушення - 40,8 тис. грн.

Міністр також висловив пропозицію збільшити термін адміністративних стягнень із трьох місяців до одного року.

А.Аваков також виступив за запровадження системи фото- та відеофіксації правопорушень.

"Така система на сьогодні працює у багатьох країнах ЄС та світу. Введення цієї системи радикально змінює ситуацію з безпекою на дорогах, наприклад у Польщі кількість ДТП зменшилася на 30%", - зазначив він, додавши, що введення та ефективне функціонування цієї системи в Україні потребує ухвалення низки нормативних та законодавчих актів.

Говорячи про порядок видачі водійських посвідчень, глава МВС зазначив, що виступає за введення системи, за якої особа при першому отриманні посвідчення отримує його терміном на два роки.

"Якщо протягом цих двох років особа здійснює не більше ніж два адміністративні правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху або не здійснює їх зовсім - після закінчення цього терміну отримує водійське посвідчення терміном на 30 років. Без складання додаткових іспитів. Інакше - особа має знову пройти іспит на право керування транспортним засобом", - зазначив А.Аваков.

МВС також пропонує посилити відповідальність за керування транспортним засобом у стані наркотичного або алкогольного сп'яніння.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Український борщ з пампушками і котлети – найпопулярніші страви в їдальнях ВР

Усі підрозділи Нацполіції України отримають доступ до баз даних Інтерполу з упровадженням системи I/24-7

Україна та Франція мають намір домовитися про взаємний обмін водійських прав

Аваков презентує свою книжку у Вашингтоні

Аваков зацікавився досвідом екс-мера Нью-Йорка Джуліані щодо зниження рівня злочинності

Упровадження відеофіксації правопорушень дасть змогу значно знизити аварійність і смертність унаслідок ДТП

Аваков заявляє, що готовий виступити зі свідченнями в суді Італії на захист нацгвардійця Марківа

Аваков: Я поважаю інститут президента й самого Порошенка, але не мушу шукати його прихильності

Проїзд бульваром Верховної Ради у Києві перекрито через порив водоводу

Між реакцією поліції на вибухонебезпечні предмети та дотриманням прав учасників протесту потрібен баланс

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА