16:25 06.12.2017

Рівень виконання судових рішень в Україні за рік зріс утричі - міністр юстиції

Рівень виконання судових рішень в Україні за рік зріс утричі - міністр юстиції

Рівень виконання судових рішень в Україні завдяки впровадженню мотивації державних виконавців та запуску інституту приватних виконавців зріс утричі - з 5-6% до 18%, однак стоїть завдання за три-чотири роки довести його до 50-70%, заявив міністр юстиції Павло Петренко.

"За цей неповний рік... ми змогли збільшити фактичне виконання судових рішень майже втричі: близько 18% судових рішень виконується зараз по країні... Ми поставили за мету вийти на середньоєвропейський рівень виконання судових рішень - це близько 50-70%, залежно від категорії рішення" , - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

П.Петренко наголосив, що проведена в країні реформа судової системи буде малоефективною без реформи системи виконання. "Судове рішення нічого не варте, якщо воно не виконується... В Україні середній рівень виконання судових рішень був 5-6% - це ганебна цифра", - зазначив міністр.

Він нагадав, що для подолання цієї проблеми близько року тому була здійснена радикальна реформа виконавчої системи, одним з упроваджених нововведень якої стало створення змішаної системи - з державними і приватними виконавцями. За його словами, такий підхід показав свою результативність у країнах-сусідах зі Східної Європи, які стали членами ЄС.

Глава Мін'юсту уточнив, що в досягнутому триразовому зростанні рівня виконання поки що велику роль зіграло інше нововведення - впровадження мотивації для державних виконавців, оскільки приватні виконавці почали роботу лише у вересні цього року, і поки що їхня кількість незначна - близько 100 порівняно приблизно з 4000 державних.

П.Петренко зазначив, що для отримання винагороди держвиконавець повинен забезпечити фактичне виконання всіх виконавчих проваджень, які надходять до нього після пропорційного автоматичного розподілу, на рівні не нижче 50%-60%. Міністр додав, що постановою №914 від 1 грудня цього року винагороду обмежено верхньою планкою в 200 розмірів прожиткового мінімуму.

"Дуже розраховуємо, що в наступному році, коли приватні виконавці активно долучаться до конкуренції, рівень фактичного виконання зросте, оскільки тоді у громадян і бізнесу буде альтернатива звертатися до приватного або державного виконавця. Хто буде більш ефективним, той і отримає рішення на виконання" , - підкреслив глава Мін'юсту.

Як уточнили агентству "Інтерфакс-Україна" в міністерстві, якщо за підсумками 9 місяців 2015 і 2016 років залишок невиконаних виконавчих документів становив 2,3 і 2,2 млн відповідно, то в цьому році цей показник ледь перевищує 1,8 млн.

"Думаю, наступні три-чотири роки будуть вирішальними, і ми зможемо спокійно вийти на рівень виконання рішень 50-70%. Тим паче, що запрацює по-новому судова система і якість рішень буде вищою", - вважає П.Петренко.

Повністю інтерв'ю з міністром юстиції П.Петренком незабаром читайте на сайті агентства "Інтерфакс-Україна" www.interfax.com.ua

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

За несплату аліментів посилили відповідальність

В Україні запрацював публічний реєстр боржників по сплаті аліментів

В Україні в 2017 році народилися Попелюшка, Мадонна, Олімпіада, Фаустина, Цезар, Мухаммед Алі й Аполлон

ЄСПЛ підтримав скаргу екс-заступника міністра юстиції України Корнійчука про його незаконний арешт

Мін’юст чекає на початок слухань у Стокгольмі щодо $5,4 млрд позову міноритаріїв "Укрнафти" до України восени

В України немає прострочених боргів за рішеннями ЄСПЛ

В Україні документують близько 10-15% фактів народження і смерті на окупованих територіях

Рішення про можливу екстрадицію Саакашвілі ухвалюватиме Мін’юст

Мін'юст звільнив начальника Львівського теруправління юстиції, який вимагав під час прийому на роботу заспівати пісню УПА "Лента за лентою"

Росія відмовила передати Україні Клиха, Карпюка і Чірнія без зазначення причини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА