Інтерфакс-Україна
12:41 07.12.2017

Зміна "мовної статті" в законі про освіту в останній момент було помилкою, вважає посол ФРН

2 хв читати
Зміна "мовної статті" в законі про освіту в останній момент було помилкою, вважає посол ФРН

Посол Німеччини в Україні Ернст Райхель вважає, що зміна Верховною Радою статті про мову викладання в законі "Про освіту" в останній момент було помилкою і Україна зараз розплачується за неї.

"Я думаю, що зміна в останній момент ст. 7 закону" Про освіту "(про мову викладання - ІФ) було помилкою і, я думаю, що Україна зараз платить ціну за цю помилку", - сказав він під час "круглого столу" на тему: "Відносини з сусідами ЄС: у пошуках політики сусідства для України" в Києві в четвер.

Посол зазначив, що не підтримує позицію Угорщини, однак вважає, що перед прийняттям цього рішення України варто було провести обговорення цієї норми з сусідами.

"Коли я говорю, що це була помилка, то будь ласка, не зрозумійте мене неправильно, я не кажу, що реакція, зокрема, Угорщини була або є адекватною", - наголосив Е.Райхель.

Німецький дипломат додав, що через закон, зокрема, румунські та угорські меншини втратять нинішній статус-кво і їхні діти будуть "переважно навчатися українською мовою, якою багато хто з них не говорять".

"Якби я був батьком дитини з угорської меншини, то я був би занепокоєний", - сказав він.

Водночас посол зазначив, що громадяни України мають знати українську мову, але, на його думку, це означає збільшення вивчення української мови, але не обов'язково означає "вивчення математики або фізики українською".

Е.Райхель заявив, то шкодує про те, що хороший в цілому реформаторський закон став предметом міжнародних дебатів щодо цього питання.

Як повідомлялося, 28 вересня 2017 року набув чинності закон України "Про освіту". Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми, можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома і більше мовами - державною, англійською, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти.

28 вересня Міністерство закордонних справ України направило закон на експертизу до Венеціанської комісії.

ОСТАННЄ

Одна людина поранена внаслідок падіння уламків ворожого БпЛА в Деснянському районі Києва – Кличко

Штучний інтелект встановив, що заяви Трампа і членів його адміністрації збігаються з наративами Кремля – ЗМІ

АРМА перевірить інформацію щодо вартості активів виробника "Моршинської" у ВАКС і СБУ

Вартість активів виробника "Моршинської" за півтора роки зросла вдвіччі - до 5,8 млрд грн

Зеленський про обстріл Черкас: кожен новий день – новий чіткий доказ, що на Росію треба тиснути

Зеленський запропонував уряду Іспанії допомогу в подоланні наслідків блекауту

Подачу газу для населення в Черкасах відновлено – мер

Справедливість неминуче приходить – Зеленський про ліквідацію представників командування збройних сил РФ

Білий дім: Трамп чітко дав зрозуміти, що хоче бачити постійне припинення вогню в Україні, а не будь-які тимчасові паузи в бойових діях

Зеленський: Немає причин чекати 8 травня, має бути негайне і безумовне припинення вогню

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА