18:09 14.12.2017

Турчинов: Новим етапом взаємодії України і НАТО може стати приєднання країни до Програми розширених можливостей

Турчинов: Новим етапом взаємодії України і НАТО може стати приєднання країни до Програми розширених можливостей

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов наголошує, що новим важливим етапом взаємодії України та НАТО може стати приєднання Української держави до Програми розширених можливостей.

"Згідно з висновком військових експертів країн-партнерів, Україна відповідає всім критеріям, яким має відповідати потенційний учасник Програми", - сказав О.Турчинов на зустрічі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі, повідомляє прес-служба РНБО.

За інформацією прес-служби, сторони обговорили питання реформування сектора безпеки і оборони України, переходу на стандарти НАТО і складності на цьому шляху, а також питання протидії російській агресії на сході України і актуальні гібридні загрози.

За словами секретаря РНБО, порівняно з 2014 роком зараз в Україні якісно нова армія, здатна захищати країну. "Виходячи з тих викликів, які сьогодні стоять перед державою, значна частина коштів державного бюджету спрямована на оборону і безпеку України. Загальні витрати на безпеку і оборону в 2017 році перевищили 5% ВВП", - сказав він, додавши, що аналогічна ситуація і з держбюджетом на 2018 рік.

О.Турчинов також підкреслив, що євроатлантична інтеграція є стратегічною метою України.

Крім того, секретар РНБО подякував Є.Столтенбергу за недавню заяву на Міжнародному безпековому форумі 17 листопада в Галіфаксі про те, що двері НАТО відкриті для України і Грузії, зазначивши, що Україна для просування на шляху в НАТО "сфокусована на реформах, на модернізації сектора безпеки і оборони, боротьби з корупцією та посилення демократичних інституцій ".

Він також високо оцінив солідарність і єдність держав-членів НАТО в питанні відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА