17:51 17.01.2018

Луценко: Більшість повернутих до бюджету коштів від спецконфіскації було спрямовано на закупівлю нового ракетного озброєння

2 хв читати
Луценко: Більшість повернутих до бюджету коштів від спецконфіскації було спрямовано на закупівлю нового ракетного озброєння

Більшість із близько $1,5 млрд або 29,7 млрд грн від спецконфіскації, повернутих Генеральною прокуратурою України у 2017 році до державного бюджету, було спрямовано на потреби оборони й насамперед - на закупівлю нового ракетного озброєння для Збройних Сил України, заявляє генпрокурор Юрій Луценко.

Під час звіту про результати проведення спецконфіскації у 2017 році на засіданні парламентського комітету з питань національної безпеки та оборони в середу Ю.Луценко зазначив: "Можу сказати в рамках дотримання таємності, що Міністерство оборони отримало більшість цих коштів. І коли ми читаємо в засобах масової інформації про те, що нарешті сотні ракетних комплексів вітчизняного виробництва поставлено армії, то це за ці кошти".

Він визнав некоректним уточнювати обсяги та характеристики поставленого ЗСУ ракетного озброєння, наголосивши, що в армії чекали саме на цю техніку.

За даними генпрокурора, з перерахованих у квітні 2017 роки від спецконфіскації активів "ОЗУ Януковича" на рахунки Держказначейства 29,7 млрд грн на оборонні потреби держави було спрямовано, зокрема Держприкордонслужбі, 700 млн грн, з них 300 млн грн - на облаштування держкордону й 400 млн грн - на створення системи "ідентифікації пальців".

Крім того, за словами Ю.Луценка, 900 млн грн із коштів спецконфіскату отримала на закупівлю бронетехніки у 2017 році Національна гвардія. Ще 1,48 млрд грн із цих коштів було виділено Національній поліції на посилення діяльності патрульної служби, повідомив він.

Як повідомлялося, в держбюджеті на 2017 рік на розвиток і закупівлю озброєнь і військової техніки (ОВТ) за лінією Міноборони було передбачено 6,5 млрд грн, з них 5 млрд 805,49 млн грн із загального фонду. Схвалене РНБОУ в січні 2017 року держоборонзамовлення (ДОЗ) у розмірі близько 11 млрд грн передбачало фінансування за лінією загального фонду держбюджету в розмірі 9 млрд грн.

Ще 3 млрд грн на заходи ДОЗ передбачалося спрямувати в рамках дофінансування Міноборони за лінією спецфонду: за рахунок спецконфіскату, згідно з закріпленим указом президента №183/2017 від 11 липня рішенням РНБО від 10 липня про дофінансування сектора безпеки та оборони в 2017 році. З них на закупівлю озброєння і військової техніки - 1 млрд грн, закупівлю і виробництво боєприпасів - 1,4 млрд грн, на виконання дослідно-конструкторських робіт із розробки нового ракетного озброєння - 300 млн грн, постачання бронетанкового озброєння БМ "Оплот" - 300 млн грн. Згідно з документом також за рахунок спецконфіскату 200 млн грн передбачалося спрямувати на закупівлю озброєння для Нацгвардії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

РФ знову обстрілює Україну, кілька груп ракет зафіксовано у східних і південних областях

Унаслідок нічного ракетного удару по лікарні в Харкові постраждала пацієнтка

SpaceX розраховує зробити місячну ракету Starship повністю багаторазовою до кінця 2025 року

Окупанти вдарили по Харкову, пошкоджено нежитлову цивільну інфраструктуру

Серед постраждалих у ДТП за участю голови Броварської РДА: 32-річна мати з донькою 2,5 років

РФ атакує Україну ракетами, зокрема "Кинджалами", підвищений рівень загрози ударів у кількох областях

НБУ перерахував до держбюджету 38,64 млрд грн прибутку за 2023 р.

Бельгія прискорює постачання F-16, можливо, перші винищувачі передадуть Україні до кінця 2024 року

Іспанія надасть Україні ракети для Patriot, снаряди, готує до передачі танки Leopard

Міноборони Данії: Підготовка українських пілотів просувається, мета – передати Україні перші літаки F-16 влітку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА