20:59 19.03.2018

Інвестиційна привабливість України зросте лише з ліквідацією виборчого правосуддя і корупції в правоохоронних органах

4 хв читати
Інвестиційна привабливість України зросте лише з ліквідацією виборчого правосуддя і корупції в правоохоронних органах

Зростання інвестиційної привабливості України можливе одночасно з паралельною ліквідацією виборчого правосуддя, корупції в правоохоронних органах та ухвалення низки важливих законів.

Таку думку висловив засновник інвестиційної компанії "Драгон Капітал", президент Європейської бізнес асоціації (ЄБА) Томаш Фіала під час прес-конференції на тему "Обшуки у "Новій пошті": бізнес і влада - хто працює для українців?" в агентстві "Інтерфакс-Україна" в понеділок.

"Ми зібралися для того, щоб подумати, як ці проблеми вирішити комплексно, а не для окремих компаній. З чим ми маємо справу в першу чергу – це із вибірковим правосуддям", - сказав він.

Фіала нагадав, що в каденцію президента України Віктора Януковича цей термін використовувався дуже часто стосовно бізнесу, і можна констатувати, що вибіркове правосуддя в країні залишилося, а правоохоронні органи й надалі негативно позначаються на інвестиційній привабливості України.

"Складається таке враження, що вони переважно приходять у білий прозорий бізнес, де все легко подивитися і перевірити, намагаються користуватися такими прийомами як арешти комп'ютерів, документів, потім з'являються посередники, які вам намагаються ці речі продати назад. Тим часом із представниками бізнесу, які явно вкрали з українського бюджету сотні мільярдів гривень, наприклад, у банківському або газовому секторі, проводяться зустрічі в кулуарах або в амстердамських кафе", - констатував експерт.

Другою проблемою він назвав кількість проведених в Україні обшуків, і нагадав, що, згідно зі статистикою, яку наприкінці 2017 року озвучив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, кількість обшуків у бізнесі за останні чотири роки щороку зростає мінімум на 10% і перебуває на більш високому рівні, ніж при В.Януковичу, хоча кількість бізнесу скоротилася через кризу.

"Третє: ви чуєте статистику, що за останні три-чотири роки в країні проведено дуже багато реформ. Так, це правда. Якщо порівнювати Україну останніх чотирьох років із Україною до цього, то реформ було багато. Але це неправильне порівняння. Для інвестиційної привабливості треба порівнювати не з минулим, а з тим, що відбувається в інших країнах", - сказав Фіала.

За його словами, одним з основних індексів, що відображають рух України до інвестиційної привабливості, є індекс Doing Business, який щорічно випускає Світовий банк.

"І тут, на жаль, після Революції Гідності ми зрушили лише з 83-го на 76-е місце, і це дуже сумний результат, тому що світ не стоїть на місці, усі рухаються вперед, стають більш інвестиційно привабливими. Залишилося лише півтора місяці для влади, яка була обрана в 2014 році, щоб ухвалити максимальну кількість законів із пакету 35, представлених прем'єр-міністром і урядом кілька місяців тому, оскільки на підставі даних квітня визначатиметься індекс Doing Business на 2019 рік, який буде опубліковано восени", - зазначив він.

Президент ЄБА наголосив, що успішність президента і парламенту, обраних у 2014 році, оцінюватимуть з позиції бізнесу на підставі того, на скільки рядків у рейтингу Doing Business зможе піднятися Україна.

"Останнє, що треба владі зробити, щоб поліпшити найслабшу ланку інвестиційного клімату, - вирішити питання з відсутністю верховенства права та корупцією в правоохоронних органах і судах", - сказав Фіала.

Для цього, за його словами, передусім необхідна кардинальна реформа правоохоронних органів. "Наприклад, порівняно з країнами Європейського союзу, такий орган як Генеральна прокуратура має бути скорочений як мінімум удвічі за кількістю співробітників. До цих органів треба набирати співробітників з нуля і там не повинно бути більше 10% старих співробітників, зарплати мають збільшити, лише тоді ці правоохоронні органи почнуть займатися тим, чим вони мають займатися - охороною порядку і захистом бізнесу і населення. Те ж саме стосується судів: повне перезавантаження, без нього прогресу не буде", - підбив підсумки Фіала.

Як повідомлялося, з посиланням на прес-секретаря генерального прокурора України Юрія Луценка Ларису Сарган, Генпрокуратура підозрює посадових осіб споріднених компаній ТОВ "Нова пошта" у несплаті податків в особливо великих розмірах.

Окрім того, за інформацією компанії, 16 березня в її офісі понад 30 співробітників правоохоронних органів з'явилися і почали поводити обшуки. Одночасно обшуки проводилися в компаніях, які входять до групи "Нова Пошта", зокрема, в інвестиційному фонді "Прайд", ще в п'яти містах - Полтаві, Одесі, Дніпрі, Харкові та Львові.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Поліція в Тбілісі застосувала проти демонстрантів водомети і перцевий спрей після спроб зламати ворота будівлі парламенту

До 13 людей зросла кількість постраждалих у результаті обстрілу Золочева

США розширили санкційні списки проти РФ, додали авіакомпанію "Победа", низку підприємств

Словаччина надала тимчасовий захист соратнику Медведчука, який відповідав за проросійську пропаганду в Європі

Зеленський звільнив Вітюка з посади керівника департаменту кібербезпеки СБУ

Україна готує сім нових безпекових документів

Міноборони України розпочало розробку моделі Системи інтегрованої оборони

В Очеретиному залишаються 198 мирних громадян, у м. Часів Яр - 682 людини

Ознак формування наступальних угруповань або різких змін у кількості сил ворога в Криму не спостерігається - Плетенчук

Франція передала Україні 13 автомобілів для мобільних груп поліції з протидії насильству

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА