14:33 13.08.2018

Інститут нацпам'яті просить Генпрокуратуру та Нацполіцію розслідувати наявність портретів Леніна і Сталіна в Новгороді-Сіверському

2 хв читати

Український інститут національної пам'яті (УІНП) просить Генеральну прокуратуру та Національну поліцію розслідувати відмову від демонтажу в рамках декомунізації мозаїчних зображень Володимира Леніна та Йосипа Сталіна, розміщених на водонапірній башті в центрі м. Новгорода-Сіверського Чернігівської області.

"Український інститут національної пам'яті звернувся до Генеральної прокуратури України та Національної поліції України з офіційними листами, в яких просив: 1. Провести перевірку викладених у цьому листі обставин та в установленому порядку порушити кримінальне провадження за ст. 436 1 Кримінального кодексу України за фактом поширення та публічного використання символіки комуністичного тоталітарного режиму. 2. Забезпечити в межах компетенції проведення розслідування зазначених обставин та притягнення винних осіб до відповідальності", - йдеться в повідомленні прес-служби УІНП.

Крім того, Інститут нацпам'яті звертає увагу, що порушенням закону "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" є не лише ці зображення В.Леніна та Й.Сталіна, а й недемонтоване зображення серпа й молота на будівлі на вул. Карла Маркса та неперейменування самої вул. Карла Маркса.

Мозаїчні портрети В.Леніна та Й.Сталіна були розміщені в 1930-х роках у центрі м. Новгорода-Сіверського на водонапірній башті 1901 року поряд із базарним майданом.

УІНП констатує, що ці мозаїчні зображення є символікою комуністичного тоталітарного режиму і підлягають обов'язковому демонтажу, про що місцевій владі повідомили ще минулого року.

У свою чергу Новгород-Сіверська міськрада вважає, що мозаїчні портрети В.Леніна та Й.Сталіна в центрі міста не підпадають під декомунізацію, оскільки вони не є ні пам'ятниками, ні пам'ятними знаками, і правовий механізм їх демонтажу, зокрема органами місцевого самоврядування, не передбачено в жодному нормативно-правовому акті.

Як повідомлялося, 9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила закон про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів і заборону їх пропаганди та символіки.

Наприкінці травня 2018 року керівник УІНП Володимир В’ятрович заявив, що Україна практично повністю позбулася символів комуністичного минулого. Зокрема, перейменовано 987 населених пунктів, 52 тис. топонімів у самих населених пунктах, демонтовано майже 2,5 тис. пам'яток, з них 1,5 тис. - пам'ятники Леніну.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Росіяни намагатимуться просунутися далі й створити буферну зону вздовж українського кордону, більше допомоги Україні на підході - глава Пентагону

ВР рекомендують ухвалити в цілому законопроєкт, який регулює діяльність держорганів щодо пошуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

До суду скеровано обвинувачення проти ексмера Куп'янська, який здав місто в перші дні повномасштабного вторгнення РФ

Прокурор МКС запитує ордери на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю, міністра оборони та лідерів ХАМАСу щодо ситуації в Палестині - сайт суду

Із 18 липня повістки почнуть розсилати поштою - постанова Кабміну

Будинок для ВПО відкрито в одному із сіл Великогаївської громади Тернопільщини

Росіяни обстріляли Запорізьку область, є загиблий - ОВА

Прем'єр Хорватії візьме участь у Саміті миру - Зеленський

Кількість загиблих у Черкаській Лозовій зросла до семи - прокуратура

Понад 400 тис. українців оновили свої дані в застосунку "Резерв+" - Міноборони

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА