07:21 15.09.2018

УПЦ-КП засуджує рішення Синоду РПЦ про розрив відносин з Константинопольським Патріархатом

2 хв читати
УПЦ-КП засуджує рішення Синоду РПЦ про розрив відносин з Константинопольським Патріархатом

Українська православна церква Київського Патріархату (УПЦ КП) рішуче засудила рішення Синоду Російської православної церкви (РПЦ) про розрив молитовного спілкування зі Вселенським патріархом, яке не виправдано ні з богословської, ні з історичної, ні з канонічної точки зору, повідомляє прес -центр Київської Патріархії.

"Припинення молитовного поминання одним Предстоятелем Церкви іншого Предстоятеля Церкви і розрив євхаристійного спілкування між ієрархами може бути виправданий серйозними порушеннями богословського характеру (проповідь і поширення єресі чи іншого лжевчення). Питання церковно-адміністративного характеру (призначення представників Вселенського Патріарха), навіть при наявності заперечень від іншої Церкви, має вирішуватися на церковно-адміністративному рівні, а не через розрив з'єднання в Таїнстві Святої Євхаристії", - йдеться в повідомленні.

У прес-центрі також відзначили, що Вселенський патріарх ніколи нікому не передавав своїх канонічних прав щодо Київської Митрополії. Присвоєння в 17 столітті РПЦ влади над церквою в Україні відбулося не за приписом канонічних правил і є недійсним.

"Відомо і очевидно, що від часу Оскольдового (середина IX ст.) і Володимирового (кін. Х ст.) хрещення, Русь-Україна мала канонічний і ієрархічний зв'язок з Вселенським Константинопольським Патріаршим престолом, як зі своєю Церквою-Матір'ю. Відомо і очевидно також, що перший канонічно визнаний Вселенським Православ'ям Предстоятель Московського Патріархату був поставлений Константинопольським Патріархом Єремією II наприкінці XVI ст., тобто на понад шість століть пізніше часу утворення Київської Митрополії", - йдеться в тексті заяви.

Як відзначили в Київському патріархаті, посилання керівників РПЦ на те, що призначення Екзархів Вселенського Патріархату порушує канонічну територію Московського Патріархату є безпідставним.

"Дотепер одним з головних мотивів для єпископату, духовенства, чернецтва та мирян РПЦ в Україні зберігати свою підлеглість Московському Патріархату було переконання, що через цю підлеглість вони зберігають єднання з повнотою Православ'я, з Помісними Православними Церквами. Тепер усі згадані архієреї, духовенство, монахи і монахині та миряни мають усвідомити: залишаючись далі під владою Московського патріарха вони разом з ним розривають молитовне і євхаристійне єднання з Вселенським Патріархом", - резюмують у Київському Патріархаті.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

До суду скеровано обвинувачення проти ексмера Куп'янська, який здав місто в перші дні повномасштабного вторгнення РФ

Прокурор МКС запитує ордери на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю, міністра оборони та лідерів ХАМАСу щодо ситуації в Палестині - сайт суду

Із 18 липня повістки почнуть розсилати поштою - постанова Кабміну

Будинок для ВПО відкрито в одному із сіл Великогаївської громади Тернопільщини

Росіяни обстріляли Запорізьку область, є загиблий - ОВА

Прем'єр Хорватії візьме участь у Саміті миру - Зеленський

Голова УІНП: Меморіалізація російсько-української війни буде складною

Кількість загиблих у Черкаській Лозовій зросла до семи - прокуратура

Понад 400 тис. українців оновили свої дані в застосунку "Резерв+" - Міноборони

Голова УІНП: 24 лютого поки що має залишатися неофіційною датою, що підсвічується державою як День люті

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА