21:02 16.10.2018

У ПАРЄ зібрали дані про домагання і насильства щодо жінок в європейських парламентах

2 хв читати
У ПАРЄ зібрали дані про домагання і насильства щодо жінок в європейських парламентах

Близько 85% жінок-депутатів парламентів європейських країн стикалися з проявами насильства в роботі, йдеться в спільній доповіді ПАРЄ і Міжпарламентського союзу, поширеній у вівторок.

Доповідь базується на результатах опитування 123 жінок із 45 парламентів європейських країн, серед яких 81 респондентки працюють безпосередньо депутатами, і ще 42 - штатні співробітниці парламентів.

Також з'ясувалося, що 47% опитаних отримували погрози розправи або зґвалтування, 68% чули на свою адресу сексистські коментарі через зовнішність або гендерні стереотипи, і чверть опитаних заявили, що зазнали сексуального насильства.

Крім того, 58% жінок заявили, що стикалися з погрозами сексистського характеру в соціальних мережах. Також з'ясувалося, що співробітниці парламентського штату стикаються з насильством частіше, ніж жінки-парламентарії. Так, 69% заявили, що піддавалися домаганням з боку чоловіків-депутатів.

Одна з опитаних розповіла про ситуацію, в яку потрапила її колега, яка працювала асистентом чоловіка-депутата. За її словами, депутат відправляв повідомлення відверто романтичного характеру своїй підлеглій, погрожував їй звільненням у разі, якщо вона йому відмовить, а також намагався увійти в її номер під час робочої поїздки.

Жертва домагань повідомила про дії чоловіка, проте після цього їй довелося покинути роботу, а він зберіг місце депутата.

Водночас у доповіді наголошується, що жінки-депутати більш молодого віку більше ризикують стати жертвами сексуальних домагань, ніж їхні колеги середнього та похилого віку. Так, серед 76% жінок-депутатів до 40 років стикалися з коментарями, що принижують гідність, у свою адресу в соціальних мережах, і ще 36% - зазнали сексуальних домагань з боку політичних опонентів, однопартійців і пересічних громадян.

Крім цього, в доповіді йдеться про те, що в більшості парламентів європейських країн не існує адекватних механізмів для того, щоб жінки могли заявити про проблему сексуального насильства.

Голова ПАРЄ Ліліан Морі Паск'є заявила, що ця доповідь відображає сумну реальність.

"Рух MeToo не поширився на світ політики", - заявила вона.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Раді рекомендують ухвалити в цілому законопроєкт, що зрівнює в правах жінок і чоловіків, які мають дітей до 18 років, на звільнення з військової служби під час війни

Індія братиме участь у майбутньому Саміті миру в Швейцарії - ЗМІ

Двох харків'ян, які наводили ворожий вогонь на місця зосередження ЗСУ, засуджено до 15 років в'язниці - прокуратура

Міноборони затвердило нову політику про людський капітал у Силах оборони

Росіяни намагатимуться просунутися далі й створити буферну зону вздовж українського кордону, більше допомоги Україні на підході - глава Пентагону

ВР рекомендують ухвалити в цілому законопроєкт, який регулює діяльність держорганів щодо пошуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

До суду скеровано обвинувачення проти ексмера Куп'янська, який здав місто в перші дні повномасштабного вторгнення РФ

Прокурор МКС запитує ордери на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю, міністра оборони та лідерів ХАМАСу щодо ситуації в Палестині - сайт суду

Із 18 липня повістки почнуть розсилати поштою - постанова Кабміну

Будинок для ВПО відкрито в одному із сіл Великогаївської громади Тернопільщини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА