10:43 22.12.2018

Усі операції в Україні з трансплантації органів з 1 січня зупиняться – Сисоєнко

3 хв читати
Усі операції в Україні з трансплантації органів з 1 січня зупиняться – Сисоєнко

Усі операції з трансплантації органів, які проводилися в Україні, будуть зупинені в 1 січня 2019 року, вважає заступник Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Ірина Сисоєнко.

"З 1 січня припиняється дія закону, яким зараз в Україні відбувається щорічно близько 130 операцій родинної трансплантації. Відповідно, всі операції з трансплантації в Україні припиняться. Лікарі, які приймуть рішення про трансплантацію, з 1 січня 2019 р. порушуватимуть порядок трансплантації анатомічних матеріалів людини, що тягне за собою кримінальну відповідальність", - написала вона на своїй сторінці у мережі "Фейсбук".

І.Сисоєнко зазначила, що припинення операцій з трансплантації пов'язане насамперед із тим, що з 1 січня не зможе набути чинності ухвалений в 2018 році новий закон про трансплантацію, тоді як чинний втратить силу.

Причиною не набуття чинності нового закону депутат називає неприйняття Міністерством охорони здоров'я та урядом підзаконних актів, необхідних для його реалізації. Зокрема, відсутність реєстрів.

"Із 29 підзаконних актів, які уряд має розробити і затвердити для введення закону в дію, не затверджено жодного. Не створено Єдину державну інформаційну систему трансплантації (реєстр - ІФ)", - пояснила депутат.

За її інформацією, наразі трансплантації в Україні потребують близько 5 тис. людей на рік.

"З 1 січня 2019 року в Національному інституті хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова не відбудеться жодної операції з трансплантації, водночас черга на трансплантацію розписана на чотири місяці вперед", - наголосила І.Сисоєнко.

Депутат зазначила, що за ініціативою депутатів у Верховній Раді було зареєстровано законопроект №9284, який відтерміновував набуття чинності нового закону про трансплантацію на рік – на 1 січня 2020 року, таким чином, даючи достатньо часу для підготовки підзаконних актів і запуску держреєстрів.

Цей законопроект було внесено до порядку денного 6 грудня 2018 року, а 18 грудня його розгляд було відкладено.

Як повідомлялося, 18 грудня Кабінет Міністрів України дозволив здійснити повну передоплату послуг зі створення Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів (ЄДІСТ). Наприкінці жовтня МОЗ почало закупівлі для створення ЄДІСТ. Торги мають відбутися 2 січня 2019 року.

До цього часу в Україні був відсутній єдиний реєстр донорів, в якому б зберігалася вся необхідна інформація за світовими стандартами.

Закон "Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людини" набирає чинності з 1 січня 2019 року, за винятком п. 4 р. 7, в якому прописано заходи, які має здійснити Кабмін до вступу документа в дію.

Чинний наразі закон "Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людини" втратить силу з 2019 року.

Раніше голова комітету Верховної Ради з охорони здоров'я Ольга Богомолець заявляла про необхідність ініціювати МОЗ набуття чинності закону про трансплантацію відстрочки на рік через відсутність реєстру донорів.

Створення ЄДІСТ є першочерговим завданням для впровадження трансплантації в Україні. Система допоможе вчасно знаходити потенційного донора, фізичні показники якого дають змогу врятувати пацієнта, що потребує трансплантації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зло геноциду пішло проти України, почавши з Криму - Зеленський у 80-ті роковини депортації кримських татар

У неділю в низці областей України очікуються короткочасні дощі та грози

ДБР повідомило про підозру директору ФСБ РФ Бортникову і ще 20 "фсбешним" генералам

До чотирьох осіб зросла кількість загиблих унаслідок учорашнього удару по Харкову - ОВА

Від нічних атак дронів РФ постраждали енергооб'єкти в Полтавській і Харківській областях - Міненерго

Україна і союзники часто мають різні погляди на закінчення війни - Зеленський

На Київщині за підтримки американського благодійника Хансена заплановано реалізувати низку проєктів із відновлення та підтримки ВПО

США, як і раніше, проти застосування Києвом американської зброї для ударів по території РФ - Білий дім

Мінреінтеграції у 80-ті роковини депортації кримських татар із Криму: Росія є наслідувачем цих злочинних практик

В одному з районів Полтавської області в результаті атаки дронів пошкоджено енергетичну інфраструктуру

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА