18:44 15.04.2019

Робгрупа при МЕРТ рекомендувала утриматися від апеляції в транзитному спорі з РФ до СОТ

3 хв читати
Робгрупа при МЕРТ рекомендувала утриматися від апеляції в транзитному спорі з РФ до СОТ

Міжвідомча робоча група при Мінекономрозвитку рекомендувала утриматися від апеляційного оскарження у справі про обмеження Росією транзиту з України, розраховуючи на позитивний вплив рішення у цій справі на інші спори, йдеться в повідомленні українського відомства в понеділок.

"... група ... здійснила детальний юридичний аналіз звіту групи експертів Світової організації торгівлі (СОТ) у справі DS 512 "Російська Федерація - заходи щодо обмеження транзитного руху" й дійшла висновку про наявність у зазначеному звіті низки істотних положень, позитивних для торговельних інтересів України та всієї міжнародної спільноти", - зазначає МЕРТ.

Згідно з релізом, зокрема, публікація висновків групи експертів СОТ про наявність "надзвичайних обставин у міжнародних відносинах" є фактичним визнанням ще однією міжнародною організацією в особі СОТ наявності збройного конфлікту між Україною та Росією.

Крім того, висновки групи експертів СОТ дають можливість самій Україні відповідно до власних інтересів у разі такої необхідності застосовувати санкції проти Росії, керуючись визначеними експертами СОТ положеннями про наявність "надзвичайних обставин у міжнародних відносинах" відповідно до статті XXI ("Винятки з міркувань безпеки ") ГАТТ 1994 року, йдеться в повідомленні.

Група експертів СОТ у своєму звіті також підтвердила, що Україна обов’язково довела б факт порушення російською стороною своїх зобов’язань щодо свободи транзиту, якби не наявність визнаних "надзвичайних обставин у міжнародних відносинах", які сьогодні існують між Україною та Росією, додає МЕРТ.

На думку робгрупи, рішення щодо транзитного спору України та РФ "зменшить імовірність випадків застосування торговельних заходів протекціоністського та дискримінаційного характеру, які суперечать основоположним принципам СОТ, безпідставно виправдовуючи їх положенням про "надзвичайні обставини у міжнародних відносинах".

"Члени міжвідомчої робочої групи дійшли згоди, що змістовно представлений звіт Групи експертів СОТ загалом вигідний Україні як у середньостроковій, так і у довгостроковій перспективі, оскільки створює для України дієві інструменти для захисту своїх прав та інтересів у рамках членства в СОТ", - підсумовує МЕРТ.

Відомство повідомляє, що робоча група прийняла рішення утриматися від ініціювання процедури апеляційного перегляду висновків групи експертів у справі DS 512 "Російська Федерація - заходи щодо обмеження транзитного руху".

У справі DS512 Україна оскаржувала низку обмежувальних заходів на транзитні перевезення товарів автомобільним і залізничним транспортом, запроваджених РФ у період між 2014-2016 роками. Україна вказувала на невідповідність обмежень принципу свободи транзиту, а також іншим зобов'язанням, прийнятим РФ у рамках СОТ. Росія, у свою чергу, послалася на норму ГАТТ, що дозволяє вдаватися до виняткових дій з метою захисту суттєвих інтересів безпеки.

Проаналізувавши обставини справи, третейська група встановила, що дії Росії відповідають усім вимогам для застосування обмежень, отже, Росія не порушувала зобов'язань, прийнятих під час вступу до СОТ.

У своїй скарзі в СОТ Україна оцінила скорочення експорту українських товарів на ринки країн Центральної, Середньої Азії та Кавказу в першому півріччі 2016 року через такі дії РФ у 35,1%, зокрема до Казахстану - на 45,5%.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Будинок для ВПО відкрито в одному із сіл Великогаївської громади Тернопільщини

Росіяни обстріляли Запорізьку область, є загиблий - ОВА

Прем'єр Хорватії візьме участь у Саміті миру - Зеленський

Голова УІНП: Меморіалізація російсько-української війни буде складною

Кількість загиблих у Черкаській Лозовій зросла до семи - прокуратура

Понад 400 тис. українців оновили свої дані в застосунку "Резерв+" - Міноборони

Голова УІНП: 24 лютого поки що має залишатися неофіційною датою, що підсвічується державою як День люті

У Кропивницькому районі пролунали вибухи, постраждалих і руйнувань немає - ОВА

Голова УІНП про народні меморіали на майдані Незалежності та біля стіни Свято-Михайлівського монастиря: Потрібно запропонувати якісну альтернативу

Голова УІНП сподівається, що київська влада або якийсь меценат усе-таки створять Музей монументальної пропаганди

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА