08:05 14.11.2019

РФ пропонувала Білорусі допомогти з покупкою Су-30СМ, але натомість хотіла розмістити в країні авіабазу

3 хв читати
РФ пропонувала Білорусі допомогти з покупкою Су-30СМ, але натомість хотіла розмістити в країні авіабазу

Білорусь вирішила закуповувати винищувачі Су-30СМ замість розміщення російської бази на своїй території, заявив держсекретар Ради безпеки республіки Станіслав Зась.

"Спочатку в цьому процесі ми пробували домовитися з Росією про надання допомоги у вирішенні цього складного і витратного завдання (покупки винищувачів - ІФ). Натомість отримали пропозицію про розміщення на нашій території військово-повітряної бази РФ", - сказав Зась в ефірі телеканалу "Білорусь 1".

"Але це не одне і те саме - розміщення на нашій землі військово-повітряної бази не вирішує проблеми розвитку нашої власної бойової авіації", - зазначив він.

За словами держсекретаря, тому Білорусь була змушена за власні кошти закуповувати винищувачі.

Тому, продовжив він, Білорусь стала спиратися на власні можливості. "У цьому процесі з самого початку безпосередньо брав участь командувач збройними силами, глава нашої держави. Без його безпосередньої участі, підтримки ми б зараз це завдання не вирішили", - підкреслив Зась.

Улітку 2017 року в Міноборони Білорусі заявили, що Мінськ закупить у Росії партію винищувачів Су-30СМ для оновлення парку бойових літальних апаратів. Усього планується придбати 12 літаків. 13 листопада 2019 року до Білорусі надійшли перші два винищувачі.

Як повідомлялося, прем'єр РФ Дмитро Медведєв заявив у вересні 2015 року журналістам в Гродно, що Росія готова розглядати питання про подальше відкриття своїх авіабаз в державах, з якими її пов'язують союзницькі відносини. Незабаром уряд РФ представив пропозиції про підписання угоди про російську авіаційну базу на території Білорусі. Документ був внесений Міноборони РФ. "Угода сприятиме організації спільної охорони зовнішнього кордону Союзної держави в повітряному просторі і створення Єдиної регіональної системи протиповітряної оборони Росії і Білорусі", - йшлося в супровідному документі.

У зв'язку з цим президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що його країні не потрібна російська військова база.

Пізніше білоруська влада неодноразово заявляла про те, що не має наміру розміщувати на території республіки іноземні військові бази, зокрема і через те, що це може стати джерелом напруженості в регіоні.

У Білорусі з 1995 року розміщені два російських військових об'єкти - 43-й вузол зв'язку військово-морського флоту Росії "Вілейка" (радіостанція "Антей") і радіолокаційна станція "Волга" дециметрового діапазону (вузол "Барановичі") у складі російської системи попередження про ракетний напад.

Вузол зв'язку "Вілейка", розташований біля однойменного міста, діє з 1964 року і забезпечує зв'язок на наддовгих хвилях Головного штабу ВМФ Росії з атомними підводними човнами, що несуть бойове чергування в районах Атлантичного, Індійського і частково Тихого океанів. Також проводить радіотехнічну розвідку і радіоелектронну боротьбу і працює в інтересах інших видів ЗС Росії.

РЛС "Волга" (розташована недалеко від міста Ганцевичи) створена в 1980-х роках, є елементом російської системи попередження про ракетний напад, входить в структуру Космічних військ Росії. "Волга" здатна виявляти балістичні ракети в польоті, а також космічні об'єкти, ідентифікувати їх і відстежувати траєкторію, розраховуючи точки старту і падіння. Крім території Західної Європи, станція контролює райони патрулювання підводних човнів НАТО в Північній Атлантиці і Норвезькому морі.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Керівництво Ізраїлю не сприймає планів видати ордери МКС на арешт Нетаньяху і глави ізраїльського Міноборони

У ЄС закликали припинити напади на медичні заклади на палестинських територіях

Раді рекомендують ухвалити в цілому законопроєкт, що зрівнює в правах жінок і чоловіків, які мають дітей до 18 років, на звільнення з військової служби під час війни

Індія братиме участь у майбутньому Саміті миру в Швейцарії - ЗМІ

Двох харків'ян, які наводили ворожий вогонь на місця зосередження ЗСУ, засуджено до 15 років в'язниці - прокуратура

Міноборони затвердило нову політику про людський капітал у Силах оборони

Росіяни намагатимуться просунутися далі й створити буферну зону вздовж українського кордону, більше допомоги Україні на підході - глава Пентагону

ВР рекомендують ухвалити в цілому законопроєкт, який регулює діяльність держорганів щодо пошуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

До суду скеровано обвинувачення проти ексмера Куп'янська, який здав місто в перші дні повномасштабного вторгнення РФ

Прокурор МКС запитує ордери на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю, міністра оборони та лідерів ХАМАСу щодо ситуації в Палестині - сайт суду

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА