20:22 28.12.2019

Потерпілі у справі про теракт біля Палацу спорту в Харкові оскаржуватимуть зміну запобіжного заходу обвинуваченим

3 хв читати
Потерпілі у справі про теракт біля Палацу спорту в Харкові оскаржуватимуть зміну запобіжного заходу обвинуваченим

Рішення суду про зміну запобіжного заходу обвинуваченим у теракті біля Палацу спорту в Харкові є політичним, а не правовим вважає представник потерпілих Олег Головков.

"Це найболючіша тема сьогоднішнього вироку і сторона потерпілих саме ті, хто був у залі (під час оголошення вироку - ІФ), не може погодитися з цим. Як з точки зору правової, так і з точки зору справедливості, саме права ... ми вважаємо це рішення політичним, жодним чином не пов'язаним з законом. Нагадаю, що жодного міжнародного договору, підписаного в нормандському форматі, Україна не має", - сказав Головков журналістам у суботу після оголошення вироку суду.

Він повідомив також, що сторона потерпілих вважає обґрунтованим вирок у частині визнання провини обвинувачених і присудження їм покарання у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацією майна, однак буде оскаржувати правомірність зміни запобіжного заходу.

"Ми будемо оскаржувати, ми будемо здійснювати відповідні дії процесуального реагування. Які саме, зараз я не можу анонсувати ... Якщо ми не знайдемо розуміння в національній системі правосуддя, будемо звертатися до міжнародної системи ... Ми вважаємо, що ці особи (обвинувачені - ІФ) не можуть підпадати під цей обмін. І ці особи не можуть звільнятися під будь-який запобіжний захід, не пов'язаний з триманням під вартою. Вони фактично звільнені від відбування покарання внаслідок цього обміну", - сказав Головков.

Як повідомлялося раніше, в суботу Фрунзенський райсуд Харкова визнав Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького і Сергія Башликова винними у справі про теракт біля Палацу спорту і засудив усіх трьох до довічного ув’язнення та конфіскації всього належного їм майна. Суд також задовольнив клопотання прокурора, заявлене в рамках виконання мирного плану президента, про зміну запобіжного заходу до набуття вироком чинності з утримання під вартою на особисте зобов'язання. Як зазначено в мотивувальній частині, суд змінив запобіжний захід "із урахуванням виняткових обставин".

22 лютого 2015 року поблизу Палацу спорту в Харкові під час формування колони для проведення ходи з нагоди річниці перемоги Революції гідності стався вибух. В результаті теракту загинули двоє людей (зокрема один із координаторів місцевого Євромайдану Ігор Толмачов), були поранені 11 осіб. Згодом ще двоє померли в лікарні.

За фактом вибуху в Єдиний реєстр досудових розслідувань внесено інформацію про порушення кримінальної справи за ст.258 Кримінального кодексу України (теракт). 26 лютого 2015 року в рамках антитерористичних заходів співробітниками Служби безпеки України затримано трьох жителів області за підозрою в здійсненні теракту 22 лютого. Усім трьом оголошено підозру за ч.3 ст.258 (терористичний акт) і ч.1 ст.263 (незаконне поводження зі зброєю) КК України.

22 квітня 2015 року обвинувальний акт був направлений до Фрунзенського райсуду Харкова.

26 лютого 2015 року в рамках антитерористичних заходів співробітники Служби безпеки України затримали трьох жителів області за підозрою в скоєнні теракту 22 лютого. Всім трьом оголошено підозру за ч. 3 ст. 258 (терористичний акт) і ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) КК України.

"У рамках "нормандського саміту" 9 грудня 2019 року в Парижі між Україною та РФ досягнуто домовленостей про обмін утримуваними особами за принципом "всіх на всіх" до 31 грудня цього року. З цією метою сторони домовилися про взаємне звільнення до кінця цього року осіб, підозрюваних, обвинувачуваних у вчиненні злочинів або засуджених і кримінальні провадження щодо яких перебувають у провадженні органів попереднього розслідування та суду. На жаль, я маю констатувати, що російська сторона серед інших до списку обмінюваних осіб принципово заявила Башликова, Дворнікова і Тетюцького... це ще раз підтверджує факт дій обвинувачених, спрямованих на розхитування ситуації в Україні", - пояснив Лимар.

Родичі загиблих унаслідок теракту та їхній представник, що були того дня у залі, вимагали засудити обвинувачених до довічного ув'язнення, але були категорично проти їх обміну.

Обвинувачені наполягали на своїй невинуватості. Аналогічну позицію висловив захист.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Окупанти за добу обстріляли Середину-Буду, Дружбу, 34 прикордонні села і селища в Сумській і Чернігівській областях, є поранений

Партнери бояться програшу Росії у війні - Зеленський

Результатом Саміту миру має стати комюніке лідерів - Зеленський

Росіяни не дійшли в Харківській області до основних ліній оборони - Зеленський

УЗ повідомила про навмисний підпал релейної шафи на Одещині

Український Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими готовий до обмінів із РФ у будь-який момент

Унаслідок ворожих обстрілів поранено п'ятеро людей у Михайлівці Донецької області - ОВА

У Києві демонтували Десятинний храм УПЦ (МП) на території Національного музею історії України

Палата представників США ухвалила законопроєкт про безперебійне постачання зброї Ізраїлю

Російські війська за добу 438 разів ударили по Запорізькій області, є руйнування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА