08:45 01.01.2020

Хорватія розпочинає виконання повноважень голови Ради ЄС

3 хв читати
Хорватія розпочинає виконання повноважень голови Ради ЄС

З 1 січня Хорватія вступає в обов'язки голови Ради Європейського союзу, ці повноваження Загреба триватимуть до 30 червня 2020 року.

Хорватія, яка приєдналася до Європейського союзу останньою з 28 держав-членів (1 липня 2013 року), вперше займе головуючий пост в Раді ЄС.

Головування в Раді ЄС змінюється серед держав-членів союзу кожні шість місяців. Хорватія приходить на зміну Фінляндії. У наступні шість місяців представники Хорватії будуть головувати на засіданнях усіх профільних Рад ЄС, окрім Ради у закордонних справах.

Голові Ради ЄС державами-членами союзу делегується право очолювати переговори з Європейським парламентом та Єврокомісією за погодженням законопроектів Євросоюзу.

Хорватія обрала девізом свого головування "Сильна Європа в непростому світі". Оглядачі в Брюсселі відзначають збіг хорватського мандата з першими місяцями роботи оновлених Європейського парламенту і Європейської комісії, а також звертають увагу на Brexit, який припадає на це головування з усіма проблемами, які він спричинить за собою.

У кінці 2019 року Хорватія оприлюднила програму свого мандата, що головуватиме в Раді ЄС.

У ній зазначається, що "сильна Європа" потребує вирішення завдань подальшого економічного розвитку, усунення надзвичайної кліматичної ситуації, врегулювання міграції, боротьби проти дезінформації та популізму.

Ці завдання в Загребі мають намір вирішувати на основі чотирьох пріоритетів, визначених наступним чином: Європа, що розвивається, взаємопов'язана Європа, Європа, яка захищає, і впливова Європа.

Пріоритет Європи, що розвивається, передбачає збалансований і сталий розвиток союзу і його держав-членів. Хорватія на посаді голови Ради ЄС буде прагнути до забезпечення збалансованого регіонального розвитку в союзі, посилення територіальних конкурентоспроможності та компетенцій, боротьби проти кліматичних змін, захист довкілля, а також побудови більш динамічного суспільства.

Взаємопов'язана Європа - це мета посилення зв'язку інфраструктур. Для досягнення цієї мети Хорватія пропонує зміцнювати єдині європейські простори транспорту, інтегрованого ринку енергії, інфраструктур даних високих якості та захисту, а також покращувати зв'язок між громадянами союзу.

Європа, яка захищає - це пріоритет більшої безпеки для Євросоюзу і його громадян, зазначається в програмі Хорватії. "Посилення внутрішньої безпеки союзу є важливим для забезпечення ефективного контролю над кордонами і протистояння гібридним загрозам. Раціональна і стійка міграційна політика - це мета, яку буде захищати головування. І, нарешті, головування має намір гарантувати захист свобод і демократії", - йдеться в документі.

Під пріоритетом "впливова Європа" автори програми розуміють роль Євросоюзу на просторі сусідства і його світове лідерство. Хорватія має намір працювати заради позиціонування ЄС "як міжнародного гравця першого плану і світового партнера, який діє для захисту і просування європейських інтересів". Згідно з програмою Хорватії, надійність Євросоюзу виражається також у відповідальному підході до своїх сусідів, зокрема, в тому, що стосується гарантії прогресу і стабільності в регіоні Південно-Східної Європи.

Крім того, хорватське головування планує роботу із посилення спроможності Євросоюзу реагувати на кризові ситуації.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА