20:10 06.05.2020

Лікарня "Феофанія" спільно з українськими ІТ-компаніями запустила мобільний застосунок для визначення ризику захворювання COVID-19

2 хв читати
Лікарня "Феофанія" спільно з українськими ІТ-компаніями запустила мобільний застосунок для визначення ризику захворювання COVID-19

Лікарня "Феофанія" спільно з українськими ІТ-компаніями Selenium Health і "HL7 Україна" випустила мобільний застосунок "CORONAVIRUS-Діагностика" для визначення ризику захворювання коронавірусною хворобою COVID-19.

Як розповів агентству "Інтерфакс-Україна" головний лікар лікарні Ігор Семенів, на основі застосунку клініка спільно з компанією Selenium Health проводять дослідження і прогнозування поширення захворювання.

Застосунок не лише оцінює ризик захворювання конкретного пацієнта, а і збирає дані для аналізу симптомів, на підставі яких система видає прогноз. Крім того, аналіз даних дослідження, які проводяться завдяки застосунку, дає можливість швидше підбирати та застосовувати коректні схеми лікування, а також прогнозувати спалахи й осередки COVID-19.

"Завдяки цій функції медики зможуть підвищити готовність медичних закладів", - сказав Семенів.

За словами керівника центру комп'ютерних технологій клініки "Феофанія" Андрія Крилова, для побудови алгоритму вивчили дослідження симптомів COVID-19 із Китаю. Зокрема, розробники проаналізували дані досліджень хворих COVID-19 понад тисячі пацієнтів із 552 госпіталів 30 регіонів Китаю.

Крім того, висновки в мобільному застосунку ґрунтуються на 35 симптомах, які були визначені на підставі даних про симптоми пацієнтів із COVID-19 у Китаї та рекомендацій ВООЗ.

"Ми проаналізували пандемію свинячого грипу H1N1 у 2009 році, яка розпочалася з Мехіко. Наші математики розробили алгоритм, який демонстрував зв'язок респіраторних симптомів із підтвердженням інфікування вірусом. Цю модель ми використовували для визначення симптомів COVID-19", - сказав Крилов.

Алгоритм, який використовується в застосунку, базується на математичній моделі й технології штучного інтелекту. Штучний інтелект здійснює акустичний аналіз кашлю, а також оцінку візуальних ознак хвороби.

З дня публікації застосунку в Google Play Market пройдено понад 100 тестів.

Як повідомлялося, станом на 6 травня в Україні загалом було зареєстровано 13184 випадки COVID-19, з них 327 летальних, 2 097 осіб одужали. Наразі на амбулаторному лікуванні в Україні перебувають 9 304 пацієнти, з них 744 дитини та 2 112 медпрацівників. Госпіталізації потребували 3 880 осіб, з них 161 дитина і 439 медиків. Підключення до апарата штучної вентиляції легенів потребували 169 осіб, зокрема одна дитина та 14 медиків. Із 316 померлих унаслідок спричинених хворобою ускладнень 18 медпрацівників. Серед померлих переважають особи віком від 50 років (86%). Загалом 2 097 пацієнтів уже одужали, з них 490 медпрацівників.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ми потребуємо максимальної зосередженості друзів України, щоб прискорити постачання зброї, - Зеленський на зустрічі з Чапутовою

РФ розпочала нову хвилю наступу на харківському напрямку, наразі ми зупинили їх артилерією - Зеленський

Президент Словаччини Зузана Чапутова прибула до Києва з прощальним візитом

ВАКС обрав запобіжний захід нардепу Клочку у вигляді 12 млн грн застави - САП

Коментаторами фіналу "Євробачення-2024" в Україні стануть ведучий Мірошниченко та стендап-комік Байдак

Реєстрацію на конкретний час у "єЧергу" для автобусів запущено на чотирьох українсько-румунських пунктах пропуску

Ворог намагався прорвати українську лінію оборони в Харківській області під прикриттям бронетехніки - Міноборони

У сховищі музею Івана Гончара встановлено сучасну систему контролю клімату для збереження цінних експонатів - Кличко

РФ не змогла використати паради 9 травня для демонстрації військової могутності через значні втрати в Україні - британська розвідка

Ухвалено рішення про створення рекрутингового центру з укомплектування військових частин і підрозділів Сухопутних військ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА