08:30 02.07.2020

Єврокомісія виступила з двома проектами модернізації ринку праці ЄС

2 хв читати
Єврокомісія виступила з двома проектами модернізації ринку праці ЄС

Європейська комісія (ЄК) запропонувала два проекти, покликані під час подолання наслідків пандемії COVID-19 скоротити молодіжне безробіття і модернізувати ринок праці ЄС.

Виконавча колегія ЄС прийняла в середу пакет заходів підтримки зайнятості молоді і програму професійного навчання з метою підвищення конкурентоспроможності та соціальної справедливості.

"Для молоді Європи ця пандемія ще більше ускладнила вихід на ринок праці. Безробіття серед молоді зростає вдвічі швидше, ніж безробіття в цілому", - сказав, під час презентації "молодіжного пакета", заступник голови ЄК Валдіс Домбровскіс.

"Хоча до осені ми не будемо знати повну картину, безробіття загалом становить (в ЄС) понад 7%, а безробіття серед молоді вже виросло до 15%", - зазначив він.

У межах плану післякризового відновлення NextGenerationEU і наступного семирічного бюджету ЄС Єврокомісія запропонувала значні можливості фінансування працевлаштування молоді. Тепер держави-члени ЄС повинні визначити пріоритети цих інвестицій. На підтримку зайнятості молоді має бути витрачено не менше 22 млрд євро, говориться в прес-релізі ЄК.

"Міст до робочих місць" буде пов'язаний із потребами компаній, зеленими технологіями і цифровізацією. Він включатиме короткі підготовчі курси; спеціалізоване консультування, стартові гранти і кредити для молодих підприємців, схеми наставництва і бізнес-інкубатори.

Другий представлений проект - "Європейська програма професійних навичок для стійкої конкурентоспроможності, соціальної справедливості та живучості" - встановлює кількісні цілі для підвищення кваліфікації та навчання новим професіям.

Програма з 12 пунктів розрахована на 5 років. В її центрі - принцип довічного навчання з використанням бюджету ЄС якості каталізатора для розблокування державних і приватних інвестицій в людський капітал.

У період пандемії, коли віддалена робота і дистанційне навчання стали в ЄС реальністю для мільйонів людей, виявився слабким рівень цифрової підготовки працівників, наголошується в довідковому матеріалі Єврокомісії. Зараз в ЄС не менше 85% робочих місць вимагають певного рівня цифрової кваліфікації, але тільки 56% дорослих працівників у 2019 році мали хоча б базові навички роботи з цифровими технологіями. У період з 2005 до 2016 року 40% нових робочих місць припадали на сектори з інтенсивним цифровим виробництвом.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Голова УІНП сподівається, що київська влада або якийсь меценат усе-таки створять Музей монументальної пропаганди

Голова УІНП вважає за необхідне обмежити запровадження нових пам'ятних дат до закінчення російсько-української війни

Найближчі дні в Україні будуть теплими, в деяких областях пройдуть невеликі дощі

Для Національного пантеону українських героїв знайшли нове знакове місце в центрі Києва - голова УІНП

Дробович про ідею перейменувати "Батьківщину-Мати" на "Україну-Мати": Наразі такої необхідності немає

Окупанти завдали ударів по Миргородському району, інфраструктуру не пошкоджено - обладміністрація

Голова УІНП виступає за початок створення Музею історії російсько-української війни, але не знає, чи достатньо для цього ресурсів

СБУ затримала інформатора РФ, який готував "прорив" рашистів на одній із найгарячіших ділянок фронту Донецької області

Арку дружби народів не обов'язково демонтувати, якщо місто і громада її по-справжньому переозначать - голова УІНП Дробович

Голова УІНП: Пам'ять про Другу світову війну надзвичайно важлива і цінна для нашої спільноти

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА