13:55 09.07.2020

Середній рівень колективного імунітету до COVID-19 в Україні - 5,2% - дослідження "Сінево"

3 хв читати
Середній рівень колективного імунітету до COVID-19 в Україні - 5,2% - дослідження "Сінево"

Рівень колективного імунітету до вірусу COVID-19 в Україні в середньому становить 5,2%.

Такі дані наводить прес-служба лабораторії "Сінево" з посиланням на результати перших півтора місяця імунологічного тестування населення.

За результатами дослідження на антитіла G, що свідчать про наявність імунітету до COVID-19, яке у всіх лабораторія "Сінево" пройшли понад 10 тис. осіб на всій території України, найвищий рівень колективного імунітету зафіксовано у західному регіоні - майже 11%. Зокрема, у Луцьку антитіла G виявлені у 13% клієнтів, Івано-Франківську - 14%, Чернівцях - 14%, Рівному - 13%.

Найнижчий рівень колективного імунітету до COVID-19 дослідники "Сінево" зафіксували в південному регіоні країни - в середньому 2%. Зокрема, в Одесі - 2%, Миколаєві - 2%, Херсоні - 1%.

В інших регіонах (північ, центр, схід) рівень колективного імунітету становить 3-5%.

При цьому найвищий відсоток антитіл G виявлено у дітей до семи років - 9%, у осіб віком від 8 до 20 років - 3,5%, від 20 до 40 років - 4%, від 41 до 60 років - 6%, у осіб віком 60 років і старше - 7%.

Найбільший попит на здійснення досліджень на імунітет до COVID-19 спостерігався серед жителів Києва. При цьому за результатами тестування у столиці позитивний результат аналізу на антитіла G був виявлений лише у 3% клієнтів, у Київській області - приблизно 7%.

За словами директора з розвитку "Сінево" Миколи Бутенка, результати перших півтора місяця тестування в Україні показали: статистику в країні можна порівняти з ситуацією у світі.

"В середньому рівень колективного імунітету в Україні становить 5%. Наприклад, такий самий показник колективного імунітету в Іспанії. Це дає підстави говорити, що на сьогодні колективного імунітету в Україні фактично немає", - сказав він.

При цьому Бутенко зазначив, що рівень колективного імунітету у країні суттєво відрізняється залежно від регіону. Зокрема, в окремих містах Західної України - Ковель або Мукачево - відсоток імунних осіб досягає навіть 20-30%, що дає змогу припускати, що жителі цього регіону, ймовірно, більш захищені перед другою хвилею епідемії.

"Водночас у південній частині України середній рівень колективного імунітету становить лише 2%. Це свідчить про те, що населення регіону з вірусом практично не стикалося, і в разі другої хвилі цей регіон перебуватиме в зоні підвищеного ризику", - наголосив Бутенко.

Крім тестування на антитіла G, "Сінево" проводить тестування на антитіла А, які показують активну фазу хвороби. Зокрема, з початку тестування лабораторія виконала понад 7,5 тис. таких тестів. Із них позитивний результат було виявлено у 8,6% клієнтів. Це середній показник серед всіх областей, де лабораторія проводила тестування на антитіла А.

Аналогічно ситуації з антитілами G. У західному регіоні країни антитіла класу А зафіксовано у майже 13% населення. Зокрема, в Луцьку вони виявлені у 15% клієнтів, в Івано-Франківську -16%, Чернівцях - 16%, Хмельницькому - 11%, Рівному - 5%, Тернополі - 5%.

Найнижчий рівень антитіл класу А (5%) виявлено в південному регіоні. Зокрема, в Одесі - 5%, Миколаєві - 1%, Херсоні - 10%. В інших регіонах (північ, центр, схід) рівень антитіл класу А становить приблизно 7-8%.

У Києві антитіла А були виявлені у 8% клієнтів, які здали аналіз у "Сінево", у Київській області - приблизно 7,5%.

Дослідження на антитіла lgG проводяться в лабораторії методом імуноферментного аналізу (ІФА, ELISA) на німецькому автоматичному обладнанні та тест-системах компанії Euroimmun (Німеччина), а також методом хемілюмінесцентного імуноаналізу (CMIA) на американському автоматичному обладнанні та тест-системах компанії Abbott (США).

У тестування на антитіла до COVID-19 лабораторія "Сінево" інвестувала понад EUR250 тис. у закупівлю нового обладнання. Зокрема, закуплено два нових автоматичних аналізатори американської компанії Abbott, яка є одним із провідних світових виробників медичного обладнання.

Дослідження виконуються в центральній лабораторії "Сінево" у Києві. Потужності лабораторії дають змогу виконувати до 20 тис. тестів на добу. Термін виконання аналізу - два дні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кількість боїв на всій лінії фронту зросла до 73, найбільше зіткнень відбулося на покровському напрямку

Армія РФ від початку доби завдала ударів КАБами по Харкову і п'яти населених пунктах області

У Києві лімітів споживання е/е може вистачити тільки для забезпечення 76% потреб

"Укренерго" в неділю, 2 червня, введе ліміти енергоспоживання в усіх регіонах України

Зеленський провів першу в дипломатичній історії України зустріч із президентом держави Тимор-Лешті

Зеленський обговорив із членами Палати представників США посилення української ППО додатковими системами та ракетами

Олена Зеленська разом з естонською делегацією відвідали прийомну родину, для якої побудували дім

Війська РФ за день здійснили п'ять артобстрілів і три удари БПЛА по Нікопольському району, пошкоджено підприємство і ЛЕП

У Харкові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожого ракетного удару в ніч на 31 травня - Терехов

Сили оборони тримають під контролем 70% Вовчанська, у місті тривають бої - ОСУВ "Хортиця"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА