20:49 16.12.2020

Капсула китайського зонда із зразками місячного грунту сіла на Землю

2 хв читати
Капсула китайського зонда із зразками місячного грунту сіла на Землю

Капсула, скинута з апарата китайського міжпланетного зонда "Чан'є-5", із зразками місячного грунту, в середу здійснила успішну посадку на території Автономного району Внутрішня Монголія Китаю, повідомило Національне космічне управління КНР (CNSA).

Посадка капсули після входження в атмосферу Землі була здійснена за допомогою парашутної системи. Рятувальний загін направлений на її пошук.

Операція ускладнюється темним часом доби і наявністю великого сніжного покриву в районі посадки.

Зонд "Чан'є-5", що складався з посадкового модуля із злітним апаратом і орбітального модуля з апаратом, що повертається на Землю, був запущений ракетою-носієм "Чанчжен-5" ("Великий похід-5") 23 листопада.

Як повідомляло китайське космічне агентство, посадковий модуль зі злітним апаратом китайської станції зробив успішне м'яке примісячення 1 грудня в районі піка Рюмкера в Океані Бур у західній частині видимого боку Місяця.

2 грудня посадочний модуль станції, успішно пробуривши грунт Місяця, витягнув зразки геологічної породи з глибини двох метрів, а потім 3 грудня за допомогою руки-маніпулятора зібрав також зразки ґрунту з поверхні природного супутника Землі. В рамках місії модуль зібрав близько двох кілограмів геологічної породи.

Перед стартом злітного апарату з посадкового модуля на Місяці був встановлений китайський прапор.

6 грудня злітний апарат китайської автоматичної станції "Чан'є-5" з пробами грунту Місяця успішно зістикувався на орбіті Місяця з орбітальним модулем і передав контейнер зі зразками грунту, апаратом, що повертається на Землю. Через шість днів апарат, що повертається  в зв'язці з орбітальним модулем зробив на орбіті Місяця маневри для виходу на перехідну орбіту Луна-Земля. Потім було проведено ще два коригування траєкторії польоту до Землі. Перед скиданням капсули апарат, що повертається, відокремився від орбітального модуля на відстані п'яти тисяч кілометрів від Землі.

У разі успіху місії Китай стане третьою країною в світі після Росії та США, яка зуміла доставити місячний грунт на Землю, і першою реалізувала такий проект з 1976 року.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Нідерланди нададуть Україні БМП YPR із дистанційним управлінням

У постачанні ППО оперативності вільному світові не вистачає

Генерал Браун: Впевнений, що надані США ATACMS не були використані по Росії

Російська армія продовжує активні дії на куп'янському, курахівському, краматорському та покровському напрямках, активізувалася авіація ворога

На харківському напрямку за добу відбулося чотири бойові зіткнення, двічі - поблизу Вовчанська, ситуація під контролем

Байден розкритикував плани прокурора МКС домогтися ордерів на арешт Нетаньягу і глави Міноборони Ізраїлю

У США зараз немає планів відправляти своїх військових інструкторів в Україну - генерал Браун

Двоє цивільних постраждали внаслідок російського обстрілу Білозерки

Глава Пентагону: На "Рамштайн-22" обговорювали посилення української ППО, союзники зосереджені на потребах України для захисту Харкова та інших місць

Єгипет закликає Ізраїль відкрити всі КПП на кордоні із Сектором Гази

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА