08:59 11.02.2021

Трамп зберігає мовчання під час процесу імпічменту за погодженням з командою захисту

4 хв читати
Трамп зберігає мовчання під час процесу імпічменту за погодженням з командою захисту

Мовчання екс-президента США Дональда Трампа в той час, коли в Сенаті відбувається процес щодо його імпічменту, носить стратегічний характер, повідомляє в четвер The Hill з посиланням на обізнане джерело.

За даними видання, Трампу сказали, що республіканці в Сенаті, напевно, виправдають його, якщо він буде уникати різких заяв.

"Це узгоджені зусилля, щоб мовчати в цей час. Йому сказали, щоб він не заважав процесу, оскільки його виправдають, якщо він не підніме хвилю", - зазначило джерело.

Співрозмовник видання висловив думку, що, як тільки процес щодо імпічменту закінчиться, Трамп з'явиться перед публікою. Він не давав інтерв'ю відтоді, як покинув свій пост 20 січня, і вся інформація про його реакції йде з других рук. Сам екс-президент відмовився виступати в Сенаті на процесі щодо свого імпічменту.

Раніше низка ЗМІ з посиланням на обізнані джерела повідомляли, що екс-президент залишився незадоволеним виступом свого захисту в перший день процесу, проте його адвокат Брюс Кастор заявив, що не чув ні від Трампа, ні від когось з оточення колишнього президента, що вони були розчаровані його виступом.

За словами Кастора, колишній глава адміністрації Трампа Марк Медоуз сказав йому, що "все йде добре" і "продовжуйте робити те, що ви робите."

"Колишній президент вважає, що член його юридичної команди Девід Шоен виконав відмінну роботу. Крім того, є кілька чудових знахідок, які зробив Брюс Кастор, і є кілька речей, які нам потрібно підтягнути", - заявив старший радник Трампа Джейсон Міллер у середу в ефірі Fox News.

Ще один обізнане джерело повідомило The Hill, що Трамп навряд чи піде на серйозні кадрові перестановки в своїй юридичній команді. На його думку, процес не триватиме довше тижня. Крім того, екс-президент відчував труднощі зі створенням юридичної команди, які представляють його інтереси в Сенаті.

Слухання з імпічменту Трампу почалися напередодні. Сенат США знову проголосував за те, щоб визнати процес імпічменту екс-президенту конституційним. Як свідчать результати голосування, 56 сенаторів визнали цей процес конституційним, 44 - проголосували проти.

Процес у Сенаті почався майже через п'ять тижнів після штурму Капітолію 6 січня.

Тоді прихильники Трампа прорвалися в будівлю Конгресу у Вашингтоні, в результаті заворушень мінімум п'ятеро людей загинули. Конгресмени в Капітолії тоді займалися затвердженням результатів голосування колегії вибірників, згідно з якими переможцем президентських виборів став Джо Байден. Засідання Конгресу було перервано, частину конгресменів евакуйовано. Коли в Капітолії вдалося відновити порядок, Палата представників і Сенат США затвердили перемогу Байдена.

Перед штурмом Капітолію Трамп звернувся до демонстрантів, які зібралися у Вашингтоні. Він тоді знову заявив, що не визнає поразки на виборах: на його думку, Байден переміг лише завдяки масштабним махінаціям на виборчих дільницях у низці штатів. Також він закликав прихильників не припиняти боротьбу і донести до конгресменів своє обурення. Пізніше демократи в Конгресі інтерпретували ці висловлювання як підбурювання до штурму Капітолію. Трамп, зі свого боку, безпосередньо не закликав демонстрантів до насильства, а коли почалися заворушення - просив їх розійтися по домівках. Однак і така поведінка не влаштувала політичних опонентів колишнього президента, які заявили, що той недостатньо рішуче засудив дії учасників заворушень і не вжив достатніх заходів для відновлення контролю над ситуацією в районі Капітолію.

У січні більшість членів палати представників США схвалили резолюцію про оголошення імпічменту Трампу, після чого це питання перейшло на розгляд Сенату - верхньої палати Конгресу.

Тим часом, шансів на те, що Сенат у лютому підтримає рішення палати представників оголосити Трампу імпічмент, невисокі, оскільки для цього потрібна згода двох третин сенаторів.

Сам Трамп після відходу з Білого дому не проводив публічних виступів, американські соцмережі заблокували його акаунти, оскільки вважали публікації небезпечними для суспільства. Колишній президент після відходу від влади живе у своїй резиденції у Флориді і залишає її тільки для гри в гольф. Проте, на думку американської преси, він як і раніше багато в чому контролює те, що відбувається в Республіканській партії.

Трамп з початку свого президентського терміну вже вдруге проходить через процедуру імпічменту. У лютому минулого року американські сенатори не стали визнавати Трампа винним у зловживанні владою і перешкоджанні розслідуванню, яке проводив Конгрес.

Американські ЗМІ пояснюють, що нинішня процедура імпічменту щодо Трампа має важливе значення, незважаючи на те, що він вже не є президентом. Це пов'язано з тим, що сенатори в разі рішення про імпічмент потім можуть провести голосування, яке позбавить Трампа можливості знову балотуватися на пост глави держави.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА