17:14 02.03.2021

Влада Харкова просить Держкомісію з ТЕБ та НС зупинити роботу коксового заводу

2 хв читати
Влада Харкова просить Держкомісію з ТЕБ та НС зупинити роботу коксового заводу

 Харківська міська комісія з техногенної та екологічної безпеки (КТЕБ) звернулася до Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) з проханням заборонити діяльність коксового заводу.

"Ми у своєму рішенні звертаємося до Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій із проханням зупинити діяльність коксохіму. Сьогодні іншого виходу у нас із вами немає. Я розумію, що це робочі місця, але така безвідповідальність, яка у нас сьогодні є з боку керівників коксохіму, - неприпустима", - сказав на засіданні міської комісії у вівторок секретар Харківської міськради Ігор Терехов.

Він зазначив, що керівництво заводу неодноразово обіцяло поставити фільтраційні установки, але так і не зробило цього, а запрошення на міську КТЕБ - проігнорувало.

Як повідомлялося, останні кілька років місцеві жителі постійно скаржаться на викиди коксового заводу і виходять на акції протесту.

Міський голова Харкова Геннадій Кернес неодноразово заявляв, що підприємство має скоротити викиди в атмосферу і заплатити борги робочим, а 19 серпня 2019 року на сесії міськради виступив за перенесення заводу з міста.

"Те, що відбувається на коксохімі, ті викиди, які наразі відбуваються, - всі містяни просто в ауті від цього підприємства. Я сьогодні говорив із директором підприємства і зазначив, або вони платитимуть зарплату і працюватимуть, як для всіх буде зручно, поставлять нові фільтри тощо... Ніхто не дасть образити містян, які проживають приблизно на тій території. Ми сприятимемо кожному кроку, щоб ми це питання розрулили... Я взагалі вважаю, що коксохім треба подіти кудись з міста", - сказав Кернес.

У грудні 2020 року Харківський окружний адміністративний суд, розглянувши позов Державної екологічної інспекції до коксового заводу "Новомет", зобов'язав підприємство тимчасово зупинити діяльність із виробництва коксу та кам'яновугільної смоли до отримання дозволу на викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами викидів.

Керівництво заводу подало апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА