20:19 03.03.2021

Зеленський ветував зміни до закону про запобігання корупції в частині захисту викривачів

3 хв читати
Зеленський ветував зміни до закону про запобігання корупції в частині захисту викривачів

Президент України Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради зі своїми пропозиціями закон "Про внесення змін до закону України "Про запобігання корупції" щодо впорядкування окремих питань захисту викривачів", який був ухвалений у парламенті 4 лютого 2021 року, повідомляє прес-служба президента у середу.

"Документом запроваджується функціонування Єдиного порталу повідомлень викривачів як бази даних, до якої вноситиметься повідомлена викривачами інформація про можливі факти корупційних або пов'язаних із корупцією правопорушень, а також інформація про осіб, які мають статус викривачів, серед іншого їхні персональні дані та інформація про стан і результати розгляду повідомлених ними можливих фактів корупційних діянь", - зазначають у прес-службі ОП.

Зазначається, що водночас із впровадженням зазначеного порталу цілі обробки даних про викривача законом не визначаються, не регулюються також питання обсягу даних, які вноситимуться до Єдиного порталу.

"Не визначено порядок захисту таких даних, випадки, підстави та коло осіб, яким надаватиметься доступ до них. Законом лише визначається, що Єдиний портал гарантує дотримання умов конфіденційності та анонімності, а також те, що держателем та відповідальним за його адміністрування є НАЗК", - повідомляють в Офісі президента.

Там наголошують, що такий підхід "не відповідає Конституції України, згідно з якою не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини (частина друга статті 32 Конституції України), а також закону України "Про захист персональних даних".

"Вето застосовано через пропозицію вносити викривачів у Єдиний реєстр, але не передбачено жодного захисту прав викривачів. Ми маємо захистити викривачів, змінити підхід з точки зору їхньої безпеки, як у цивілізованих країнах. Будь-яка людина має право звернутися до правоохоронних органів, щоб повідомити про корупційні діяння", - повідомив щодо цього глава держави.

Як повідомлялося, 4 лютого 2020 року Верховна Рада упорядкувала у законодавстві окремі питання захисту викривачів.

За відповідний законопроект № 3450 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо упорядкування окремих питань захисту викривачів" у другому читанні та в цілому проголосували 253 народних депутати.

У пояснювальних документах до проекту зазначається, що, завдяки внесеним змінам до закону України "Про запобігання корупції", створена правова основа для здійснення інформації викривачів через єдиний портал повідомлень, що сприятиме впорядкуванню процедури розгляду повідомлень про корупцію.

Законопроект також вносить низку змін до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства, які гарантують реалізацію права викривачів на захист суду з боку адвокатів системи безоплатної правової допомоги.

Документ також встановлює розмір винагороди викривачів на рівні 10% від грошового розміру предмета корупційного злочину або розміру заподіяного державі збитку від злочину після ухвалення обвинувального вироку суду та відшкодування у дохід держави (у порядку конфіскації, спеціальної конфіскації) грошей, цінностей та іншого майна або грошової суми, яка відповідає вартості такого майна.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Окупанти вночі та вранці обстріляли шість громад Сумської області

Генштаб ЗС України: На фронті відбулося 104 бойові зіткнення, на авдіївському напрямку відбито 24 атаки противника

Генштаб ЗС України: За минулу добу армія РФ здійснила сім ракетних і 108 авіаударів

Генштаб ЗС України: Авіація і ракетні війська завдали ударів по 18 районах скупчення сил противника

У Середземному морі на бойовому чергуванні три кораблі РФ, один із них ракетоносій "Калібрів"

ЗС України за добу ліквідували 1320 окупантів

Ворог обстріляв 14 населених пунктів Херсонської області, поранено четверо людей

За минулу добу окупанти 380 разів ударили по Запорізькій області, є руйнування

Російський наступ уздовж кордону в напрямку Харкова має на меті відволікти і закріпити українські сили від інших районів на сході України

11 травня: Яке сьогодні свято, все про цей день

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА