11:50 10.03.2021

Правоохоронці викрили схему незаконної легалізації іноземців на території України

3 хв читати
Правоохоронці викрили схему незаконної легалізації іноземців на території України

Українські правоохоронці викрили протиправну діяльність організованої злочинної групи, яка налагодила чорний ринок послуг із незаконної легалізації іноземців шляхом укладення фіктивних шлюбів і псевдопрацевлаштування, повідомляє управління комунікації Національної поліції в середу.

"Попередньо встановлено, що за час існування такого "бізнесу" зловмисники узаконили перебування в Україні понад двох сотень іноземних громадян", - зазначають правоохоронці.

Вони наголошують, що учасники злочинної групи "шляхом маніпуляцій із міграційним законодавством" сприяли окремим категоріям іноземних громадян у набутті права законного проживання.

"Схема легалізації полягала в організації фіктивних шлюбів із громадянками України, а також у псевдопрацевлаштуванні іноземців на підприємствах", - наголошують у Нацполіції.

Там уточнюють, що процедура "отримання" посвідки (на проживання - ІФ) для іноземців шляхом укладення фіктивного шлюбу коштувала близько $2000, із них фіктивна дружина отримувала трохи більше ніж $300. Решту привласнювали собі організатори схеми незаконної легалізації іноземців.

"Наступний спосіб легалізації - отримання посвідки на проживання на підставі дозволів про використання праці іноземців. Ціна такої послуги становила в середньому $2000. Фігуранти створили понад 30 юридичних осіб для прикриття зазначеного механізму незаконної легалізації", - повідомив начальник департаменту міграційної поліції Сергій Пантелеєв.

Зазначено, що організаторами "бізнесу" стали виходець однієї з країн Кавказького регіону, адвокат і колишній співробітник Державної міграційної служби України. Вони безпосередньо керували діями своїх підлеглих, контролювали фінансові розрахунки за надання протиправних послуг, координували пошук потенційних клієнтів.

Під час санкціонованих обшуків у фігурантів правоохоронці вилучили близько 150 свідоцтв про шлюб між іноземцями та громадянами України, понад 100 оформлених дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, отриманих на підставі сфальсифікованих даних.

Також було вилучено понад 100 готових пакетів документів для подання в міграційну службу з метою отримання посвідок, 40 реєстраційних справ та печаток юридичних осіб, печатки органів Державної міграційної служби (ДМСУ) щодо завірення справжності документів, понад 50 посвідок на проживання, 80 паспортів громадян іноземних держав, довіреності, банківські картки, комп'ютерну техніку, мобільні термінали, флеш-накопичувачі.

Представники міграційної поліції разом із ДМСУ розпочали процес скасування вже діючих незаконно оформлених документів.

"Дії правопорушників кваліфіковано за ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. За скоєне їм загрожує до дев'яти років позбавлення волі з конфіскацією майна. Слідчі поліції проводять заходи щодо встановлення майна, набутого злочинним шляхом, з метою його арешту", - зазначають правоохоронці.

Вони додають, що в місцях можливого незаконного працевлаштування іноземців та перебування осіб, що використовують згадані посвідки, було проведено рейди щодо перевірки дотримання міграційного законодавства.

За їхніми результатами виявлено близько 30 порушників міграційного законодавства. Наразі їх притягнуто до адміністративної відповідальності. Вирішується питання про примусове повернення іноземців до країн походження.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ізраїльські військові оцінюють кількість палестинців, які евакуювалися з Рафаха, у 950 тис.

ШААС відхилив апеляційну скаргу "УЕМ" у справі про відновлення видобутку газу на Сахалінському родовищі

Графіки погодинних відключень можуть застосовуватися протягом усієї доби вівторка

У мережі поширюють фейковий лист щодо збору даних школярів для реєстру призовників - Міносвіти

Унаслідок ворожих обстрілів на Дніпропетровщині постраждав чоловік - голова ОВА

На окупованих територіях знову відзначено дефіцит медикаментів - Мінреінтеграції

Ворог 13 разів обстріляв Чернігівську та Сумську області, завдав шести авіаударів на харківському напрямку - Генштаб ЗСУ

Унаслідок ворожого артобстрілу в Херсоні загинув один мирний житель, іще один дістав поранення - прокуратура

Тривають бої біля Стариці та Вовчанська на харківському напрямку - Генштаб ЗСУ

Керівництво Ізраїлю не сприймає планів видати ордери МКС на арешт Нетаньяху і глави ізраїльського Міноборони

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА