11:50 07.05.2021

Венеціанська комісія запропонувала механізм, який дасть змогу застосувати, зокрема, позбавлення волі за брехню в поданих деклараціях-2020 - ЦПК

2 хв читати
Венеціанська комісія запропонувала механізм, який дасть змогу застосувати, зокрема, позбавлення волі за брехню в поданих деклараціях-2020 - ЦПК

Венеціанська комісія 6 травня оприлюднила висновок щодо президентського законопроекту №4651 про посилення відповідальності за недекларування, який був ухвалений депутатами у першому читанні 15 квітня.

Як повідомляє Центр протидії корупції у п'ятницю, Венеціанська комісія у висновку (п. 38) зазначила, що "прикрим" є застосування нових посилених санкцій лише до наступного періоду подання декларацій.

"Водночас експерти запропонували спосіб, завдяки якому справедливе та пропорційне покарання за недекларування може бути застосоване до раніше поданих декларацій 2020 року: "...принцип заборони зворотної дії закону в часі не перешкоджає законодавцю вимагати подання додаткової декларації за новими правилами пізніше цього року (або підтвердження дійсності вже поданої декларації). Нові положення Кримінального кодексу зможуть бути застосовані до цих "додаткових" декларацій", - повідомляють у Центрі.

Там уточнюють, що "незважаючи на спроби нардепів уникнути справедливого покарання за недекларування, Венеціанська комісія запропонувала дієвий правовий механізм, який дасть змогу застосувати, зокрема, позбавлення волі за брехню в раніше поданих деклараціях 2020 року".

Повідомляється також, що у висновку підтримані всі зміни, які спочатку були запропоновані в представленому президентом законопроекті, включаючи відновлення ув'язнення як покарання за умисне неподання декларацій або неправдиві відомості від 4,5 млн грн.

"Венеціанська комісія не вбачає у посиленні санкцій та поверненні санкції ув’язнення будь-яких суперечностей сумнозвісному Рішенню КСУ (Конституційного Суду України - ІФ). Схвалення отримали й наслідки від посилення покарання - збільшення строків давності за цими правопорушення до 3 років", - йдеться у повідомленні.

Крім того, експерти підтримали включення недекларування до переліку корупційних правопорушень, що не дозволить звільняти посадових осіб від відповідальності, покарання або застосовувати до них м'якші санкції, ніж передбачені.

"Майже немає сумнівів, що депутати спробують послабити норми законопроекту до другого читання через подані поправки, однак жодних аргументів на користь цього немає, адже Венеційська комісія не вказала на надмірність чи непропорційність запропонованих санкцій, зокрема щодо відновлення ув’язнення як покарання за такі дії", - заявив експерт ЦПК Антон Марчук.

Як повідомлялося, Верховна Рада має намір впровадити обмеження або позбавлення волі за зазначення недостовірних даних у декларації про майно та доходи або ненадання такої декларації. Прийняття відповідного законопроекту №4651 за основу на позачерговому пленарному засіданні українського парламенту 15 квітня підтримали 283 народних депутати.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кличко відвіз допомогу бійцям під Вовчанськ і Куп'янськ

На лінії фронту з початку доби зафіксовано 22 бойових зіткнення - Генштаб ЗСУ

МЗС України в річницю депортації кримських татар: нові злочини Кремля стали можливими через безкарність винних у злочинах минулого століття

Зло геноциду пішло проти України, почавши з Криму - Зеленський у 80-ті роковини депортації кримських татар

У неділю в низці областей України очікуються короткочасні дощі та грози

ДБР повідомило про підозру директору ФСБ РФ Бортникову і ще 20 "фсбешним" генералам

До чотирьох осіб зросла кількість загиблих унаслідок учорашнього удару по Харкову - ОВА

Від нічних атак дронів РФ постраждали енергооб'єкти в Полтавській і Харківській областях - Міненерго

Україна і союзники часто мають різні погляди на закінчення війни - Зеленський

На Київщині за підтримки американського благодійника Хансена заплановано реалізувати низку проєктів із відновлення та підтримки ВПО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА