18:30 19.07.2021

Президенти України, Грузії та Молдови підписали Декларацію Батумського саміту щодо європейської інтеграції

2 хв читати
Президенти України, Грузії та Молдови підписали Декларацію Батумського саміту щодо європейської інтеграції

Президенти України, Грузії та Молдови під час зустрічі в Батумі в понеділок підписали Декларацію Батумського саміту щодо європейської інтеграції, повідомляє прес-служба президента.

Як повідомляється, Декларацію Батумського саміту, схвалену главами держав Асоційованого тріо - України, Грузії та Молдови, підписано для зміцнення тристоронньої співпраці щодо європейської інтеграції та підтвердження своїх зобов'язань співпрацювати для мирного, демократичного і процвітаючого європейського майбутнього.

"Ми підтверджуємо свою непохитну відданість продовженню процесу нашої інтеграції у Європейський Союз шляхом комплексних реформ, спрямованих на зміцнення наших демократичних інститутів, і поступовому наближенню нашого законодавства у відповідних сферах у ключових елементах права ЄС", - ідеться в тексті Декларації.

Згідно з документом, надання європейської перспективи трьом асоційованим партнерам - Україні, Грузії та Молдові стане потужним стимулом для більш широких реформ.

Так, країни "Асоційованого тріо" домовилися продовжувати співпрацю з інститутами ЄС щодо реалізації на практиці всіх можливостей і потенціалу, передбачених положеннями угод про асоціацію та зону вільної торгівлі, що передбачають поступову інтеграцію до внутрішнього ринку ЄС.

Окрім того, триватиме робота над визначенням пріоритетів для посилення політичного діалогу і просування економічної та галузевої інтеграції з ЄС, особливо у сферах транспорту, енергетики, цифрових перетворень, зеленої економіки, юстиції і внутрішніх справ, стратегічних комунікацій та охорони здоров'я, а також над забезпеченням кращого застосування механізмів та інструментів допомоги ЄС - сусідства, розвитку та міжнародної співпраці (NDICI).

У документі також відзначається прагнення до співпраці з цифрового переходу та циркулярної економіки і до пошуку можливостей співпраці з ініціативою "Тримор'я", а також прагнення до співпраці з ЄС у сфері спільної політики безпеки та оборони (СПБО), до продовження участі в місіях та операціях у межах СПБО.

Сторони висловили сподівання на поглиблення співпраці з чорноморськими партнерами для гарантування безпеки й стабільності в Чорноморському регіоні.

Країни також відзначили в Декларації підтримку "Східного партнерства".

Повний текст Декларації розміщено на сайті Офісу президента.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

В Україні очікуються нічні заморозки на поверхні ґрунту

ГУР про скупчення РФ угруповання військ на північному напрямку: Все відомо, опрацьовуються необхідні дії та рішення з боку України

Фон дер Ляєн за підсумками зустрічі з Макроном і Цзіньпінем: Сподіваємося, що Китай використає свій вплив на Росію, щоб покласти край війні

У Києві станція метро "Поштова площа" працює у звичайному режимі, ризиків підтоплення немає - КМДА

ГУР про навчання РФ: Ядерний шантаж - стабільна практика режиму Путіна

Унаслідок нічних авіаударів по Золочеву Харківської області постраждали три людини - прокуратура

У Голосіївському районі Києва знайдено російську ракету Х-69, її бойову частину знешкоджено

ППО збила ракету над Дніпропетровщиною - голова області

Кулеба: Якщо ми хочемо зберегти мир у Європі, ми маємо перейти до європейської економіки й промисловості воєнного часу

Найближчі дні в Україні будуть теплими, вночі в середу місцями заморозки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА