07:15 03.08.2021

Жодних приватних візитів Чауса до держустанов не було

4 хв читати
Жодних приватних візитів Чауса до держустанов не було

Екс-суддя Дніпровського райсуду Києва Микола Чаус у приватному порядку не відвідував ні Банкову ні будь-яку іншу державну установу, зворотні заяви є брехнею, заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.

"На жаль, у нас є певна традиція. Припустимо, суб'єкт Р., якого свого часу усунули з посади за профнепридатність, періодично нагадує про себе якимось абсолютно брехливим "інсайдом". З посиланням на не менш анонімні "джерела". Після цього вже легендовану брехню починають у промислових масштабах крутити на каналах або Порошенка, або (ще до вчора) Медведчука. Мотиви всіх сторін очевидні: збрехати; відвернути увагу від своїх косяків тощо. А офіційно ж повинні сказати наступне: жодних приватних візитів пана Чауса, зрозуміло, не було ні на Банкову, ні до будь-якого іншого державного інституту. Тобто, це свідома брехня", - сказав Подоляк у коментарі, переданому агентству "Інтерфакс-Україна" в понеділок.

Він зазначив, що "насправді, у всьому, що стосується ситуації з екс-суддею Чаусом, важливо тільки одне - безумовне і якнайшвидше встановлення всіх справжніх обставин його численних кримінальних пригод. Це неможливо забезпечити політично або апаратно. Це можливо тільки в правовому полі і тільки прозоро", - переконаний радник голови ОП.

Подоляк додав, що на сьогодні "дійсно маємо унікальну ситуацію, коли виник очевидний конфлікт підслідності, бо НАБУ має конкретні докази щодо 2016 року, а СБУ, наприклад, має активно процесуально реагувати на епізоди сьогоднішні - зникнення, повернення, загрози життю тощо".

"Тому, якими б не були суперечки про підслідність між правоохоронними органами, скільки б не було нових кримінальних проваджень, де фігурує Чаус як підозрюваний, як свідок або як потерпілий, з усім цим можуть і повинні розібратися прокуратура, НАБУ, СБУ та відповідні судові інстанції . Саме в такому форматі.

Радник глави ОП наголосив, що "ні президент, ні Офіс президента, ні уряд, ні парламент точно не є суб'єктами або модераторами цієї історії і навіть гіпотетично не можуть на неї впливати, оскільки взагалі нічого не можуть додати в процесуальному плані".

Раніше повідомлялося, що колишній генпрокурор Руслан Рябошапка заявив, що суддя Чаус зустрічався з президентом України Володимиром Зеленським до того, як він був узятий під охорону СБУ.

Екс-суддю Дніпровського райсуду Києва Чауса 9 серпня 2016 року в Україні у на хабарі в $150 тис. За даними місцевої преси, він обіцяв ухвалення "потрібного рішення" у справі про торгівлю наркотиками. Отримані гроші суддя закопував на своєму городі в літрових банках. Заарештувати Чауса одразу не змогли - не було дозволу Верховної Ради. Доки отримували дозвіл, суддя втік з країни.

Чаус прилетів до Кишинева на приватному літаку із зазначенням службам аеропорту не оглядати борт. Він в'їхав в Молдову нелегально, а наприкінці 2016 р. здався поліції. ЗМІ писали, що йому вдалося уникнути арешту і екстрадиції завдяки заступництву з боку тодішнього президента України Петра Порошенка і молдовського олігарха Володимира Плахотнюка.

У Молдові Чаус подав заяву про надання йому політичного притулку. Президент відхилив його прохання, після чого адвокати Чауса намагалися оскаржити рішення в судах. Розгляд тривав більше двох років. У середині березня 2021 р. колегія цивільних, комерційних та адміністративних спорів вищої судової палати відмовила Чаусу в наданні політичного притулку в Молдові.

Рішення є остаточним і оскарженню не підлягає. В Україні йому загрожує позбавлення волі до 12 років.

Невідомі викрали Чауса 3 квітня в центрі Кишинева. Його місцезнаходження не відоме. Проте він кілька разів виступав в інтернеті з відеозверненнями до своєї дружини. Чаус заявив, що його "ніхто не викрадав, і він перебуває в безпеці".

30 липня стало відомо, що Чауса знайшли в селі Мазурівка на Вінниччині.

Співробітники Національної поліції після прибуття намагалися затримати Чауса, проте співробітники СБУ "відбили" екс-суддю у поліцейських і відвезли в невідомому напрямку.

Національне антикорупційне бюро України ідентифікувало автомобілі, якими працівники СБУ перевозили Чауса, і намагалося зупинити їх, однак спецслужба ігнорувала запит НАБУ. Чауса доправили в Центральне управління СБУ на вул. Володимирській у Києві.

Пізніше прес-центр СБУ повідомив, що Чаус сам звернувся до співробітників СБУ із заявою про викрадення і позбавлення волі. Адвокат екс-судді повідомив, що Чаус не затриманий Службою безпеки України, а перебуває під захистом відомства.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна і союзники часто мають різні погляди на закінчення війни - Зеленський

На Київщині за підтримки американського благодійника Хансена заплановано реалізувати низку проєктів із відновлення та підтримки ВПО

США, як і раніше, проти застосування Києвом американської зброї для ударів по території РФ - Білий дім

Мінреінтеграції у 80-ті роковини депортації кримських татар із Криму: Росія є наслідувачем цих злочинних практик

В одному з районів Полтавської області в результаті атаки дронів пошкоджено енергетичну інфраструктуру

На Харківщині з-під обстрілів евакуйовано понад 9 тис. 900 осіб - Синєгубов

На Харківщині за добу три мирні жителі загинули, 33 постраждали через ворожі обстріли

Уночі російські БПЛА атакували два об'єкти енергетичної інфраструктури

У Херсонській області за добу у результаті обстрілів п'ятеро людей дістали поранення, є влучання в житлові квартали та сільгосппідприємства

Окупанти за добу завдали понад 450 ударів по Запорізькій області, використовували артилерію і БПЛА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА