18:29 26.08.2021

Уряд затвердив процедуру позбавлення українських студентів ступеня "бакалавр" та "магістр" через плагіат у наукових роботах

2 хв читати
Уряд затвердив процедуру позбавлення українських студентів ступеня "бакалавр" та "магістр" через плагіат у наукових роботах

Кабінет Міністрів України під час свого засідання в четвер затвердив Порядок скасування рішення про присудження ступеня вищої освіти студентам у разі виявлення в їхній кваліфікаційній роботі академічного плагіату, фабрикації, фальсифікації, списування або обману.

Як повідомляє прес-служба Міносвіти, студенти можуть бути позбавлені ступенів "молодший бакалавр", "бакалавр" і "магістр".

"Відтепер на державному рівні чітко визначені процедура ухвалення рішення про скасування міри чи кваліфікації фахівця й коло уповноважених на такі дії суб'єктів. Мова виключно про заклади вищої освіти. Вважаю, що рішення уряду сприятиме формуванню відповідальності здобувачів вищої освіти в Україні та підвищенню їхньої конкурентоспроможності", - заявив з цього приводу міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Зазначено, що порядок визначає процедуру скасування рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації, процедуру розгляду справи про порушення здобувачем вищої освіти академічної доброчесності, процедуру розгляду питання щодо добровільної відмови здобувача вищої освіти від ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації; правові наслідки скасування рішення та порядок його оскарження.

"Скасування рішення здійснюється з урахуванням вимог закону України "Про освіту" в разі виявлення, зокрема у кваліфікаційній роботі, академічного плагіату, фабрикації, фальсифікації, списування, обману, хабарництва", - йдеться в повідомленні.

У ньому уточнюється, що забезпечуватиме дотримання учасниками освітнього процесу академічної доброчесності система внутрішнього забезпечення якості вищої освіти університету.

Крім того, згідно з ухваленим Порядком, вчена рада закладу вищої освіти затверджуватиме порядок виявлення та встановлення фактів порушення академічної доброчесності, який буде містити процедуру утворення та роботи органу, який здійснює перевірку заяв (повідомлень) щодо фактів порушення академічної доброчесності; підстави для проведення перевірки, терміни, підстави та порядок оскарження результатів перевірки; процедуру, терміни вивчення та експертизи кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти, заяв (повідомлень) щодо фактів порушення академічної доброчесності, а також порядок підготовки та вимоги до експертного висновку; відповідність кваліфікаційним вимогам до експертів; процедуру ухвалення рішення про скасування рішення та найменування органу, уповноваженого приймати таке рішення; процедуру реалізації особою, стосовно якої порушено питання про порушення нею академічної доброчесності, прав, передбачених частиною восьмою статті 42 закону України "Про освіту".

Скасування рішення здійснюватиме заклад вищої освіти, який присудив студенту відповідний ступінь вищої освіти, або його правонаступник.

"Перевірка інформації про порушення академічної доброчесності та прийняття відповідного рішення щодо можливих фактів порушення академічної доброчесності університетом здійснюватиметься у двомісячний термін", - наголошують у Міносвіти.

Там додають, що в разі скасування рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації відповідний документ про вищу освіту та документи про вищу освіту, видані на його основі, будуть недійсними.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Понад 400 тис. українців оновили свої дані в застосунку "Резерв+" - Міноборони

Голова УІНП: 24 лютого поки що має залишатися неофіційною датою, що підсвічується державою як День люті

У Кропивницькому районі пролунали вибухи, постраждалих і руйнувань немає - ОВА

Голова УІНП про народні меморіали на майдані Незалежності та біля стіни Свято-Михайлівського монастиря: Потрібно запропонувати якісну альтернативу

Голова УІНП сподівається, що київська влада або якийсь меценат усе-таки створять Музей монументальної пропаганди

Голова УІНП вважає за необхідне обмежити запровадження нових пам'ятних дат до закінчення російсько-української війни

Найближчі дні в Україні будуть теплими, в деяких областях пройдуть невеликі дощі

Для Національного пантеону українських героїв знайшли нове знакове місце в центрі Києва - голова УІНП

Дробович про ідею перейменувати "Батьківщину-Мати" на "Україну-Мати": Наразі такої необхідності немає

Окупанти завдали ударів по Миргородському району, інфраструктуру не пошкоджено - обладміністрація

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА