14:36 03.11.2021

Субарктичні пінгвіни поблизу станції "Академік Вернадський" очікують на поповнення в грудні

2 хв читати
Субарктичні пінгвіни поблизу станції "Академік Вернадський" очікують на поповнення в грудні

У субарктичних пінгвінів, які проживають поблизу української станції "Академік Вернадський" в Антарктиді, з'явилося чотири яйця, з яких вже на початку грудня мають вилупитися пташенята, повідомляє прес-служба Національного антарктичного наукового центру.

"Нещодавно ми писали про старт сезону розмноження у субантарктичних пінгвінів біля "Вернадського", і ось вчора у них з'явилося перше яйце! Точніше, одразу 4 яйця в різних районах острова, але перші полярники виявили у гнізді прямо біля входу до головної будівлі станції, поблизу метеоґанку ", - йдеться у повідомленні центру у Фейсбуці.

Зазначається, що шлюбний сезон і народження дитинчат у субантарктичних пінгвінів відбувається раз на рік – із середини антарктичної весни до середини літа.

"Примітно, що цього року гніздування розпочалося досить рано: раніше в районі станції перші яйця з'являлися ближче до середини листопада", - наголошують у НАНЦ.

Уточнюється, що яйця субарктичних пінгвінів мають білий колір із сірим або зеленуватим відтінком, а за формою та розміром нагадують гусячі. Кладка однієї пари зазвичай складається з 2 яєць, рідко буває 3, але третій малюк має мало шансів на життя.

"У пінгвінів партнерське ставлення до висиджування яєць, а потім вигодовування малечі: вони це роблять по черзі. Доки один з батьків залишається на гнізді, інший йде харчуватися крилем (дрібними морськими ракоподібними - ІФ) в океан. Потім вони змінюють одне одного", - зазначають полярники.

Вони додають, що пташенята з'являються з яєць трохи більше, ніж за місяць.

"Поповнення пінгвінят біля станції можемо чекати вже на початку грудня, а до нового року, очевидно, весь наш острів буде заповнений малюками", - прогнозують українські полярники.

У НАНЦ уточнюють, що субарктичні пінгвіни є найпоширенішим видом пінгвінів у районі станції "Академік Вернадський". Їх легко впізнати по червоному дзьобу та чорно-білому "фраку".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА