15:36 04.04.2022

За час війни в Україні загинули 18 журналістів, зникли безвісти - 3, викрадено - 8, дістали поранень - 13 представників ЗМІ

2 хв читати
За час війни в Україні загинули 18 журналістів, зникли безвісти - 3, викрадено - 8, дістали поранень - 13 представників ЗМІ

За час війни в Україні загинули 18 журналістів, зникли безвісти - 3, викрадено - 8, дістали поранень - 13 представників ЗМІ, повідомляють у Міністерстві культури та інформаційної політики.

"Робота журналістів під час війни - це передова. Представники ЗМІ часто не лише фізично перебувають на фронті та висвітлюють перебіг військових подій, а й є воїнами інформаційного фронту. На сьогодні вони розвінчують нескінченну абсурдну кремлівську брехню. Ми глибоко цінуємо внесок кожного у спільну боротьбу на інформаційному фронті проти кровожерного ворога", - йдеться у заяві міністерства.

Зазначається, що за даними Генеральної прокуратури України, Росія вчинила 74 злочини щодо представників ЗМІ, серед яких 19 щодо громадян інших держав: Велика Британія - 5, Чехія - 2, США -2, Данія - 2, ОАЕ - 2, РФ - 2, Ірландія - 1, Швейцарія - 1, Франція - 1, Литва - 1.

Зокрема, серед журналістів загинули 18 осіб (із яких 15 чоловіків і 3 жінки), викрадено 8 осіб (4 чоловіки та 4 жінки), дістали поранень 13 людей, безвісти зникли 3 особи, зазнали залякування 15 журналістів.

Крім того, зафіксовано щонайменше 7 фактів обстрілів, що призвели до пошкодження або знищення телевеж, ТРК, а також зафіксовано 22 блокування та кібератак на ЗМІ.

Так, у Київській області постраждав - 31 журналіст, у Запорізькій області - 15, у Києві - 7, у Херсонській - 5, у Донецькій - 5, в АР Крим - 2, у Сумській - 2, в Одеській - 2, у Чернігівській - 1, у Миколаївській - 1, у Луганській - 1, у Кіровоградській - 1, у Центральній Україні - 1.

"Україна співпрацює з низкою міжнародних правозахисних організацій і щодня інформує їх про злочини російських окупаційних військ щодо журналістів, які у надлюдських умовах висвітлюють події на передовій", - йдеться у повідомленні.

У Мінкультури наголошують, що кожна смерть і кожен злочин проти представників засобів масової інформації обов'язково будуть розслідувані, а винні - притягнуті до кримінальної відповідальності.

Зокрема, в міністерстві висловили глибокі співчуття сім'ям та близьким усіх поранених, полонених, зниклих безвісти та вбитих журналістів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Голова УІНП про народні меморіали на майдані Незалежності та біля стіни Свято-Михайлівського монастиря: Потрібно запропонувати якісну альтернативу

Голова УІНП сподівається, що київська влада або якийсь меценат усе-таки створять Музей монументальної пропаганди

Найближчі дні в Україні будуть теплими, в деяких областях пройдуть невеликі дощі

Для Національного пантеону українських героїв знайшли нове знакове місце в центрі Києва - голова УІНП

Дробович про ідею перейменувати "Батьківщину-Мати" на "Україну-Мати": Наразі такої необхідності немає

Окупанти завдали ударів по Миргородському району, інфраструктуру не пошкоджено - обладміністрація

СБУ затримала інформатора РФ, який готував "прорив" рашистів на одній із найгарячіших ділянок фронту Донецької області

Арку дружби народів не обов'язково демонтувати, якщо місто і громада її по-справжньому переозначать - голова УІНП Дробович

Голова УІНП: Пам'ять про Другу світову війну надзвичайно важлива і цінна для нашої спільноти

Шестеро постраждалих унаслідок недільних обстрілів Харківської області у важкому стані - ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА