22:14 12.05.2022

Рада ухвалила закон щодо боротьби з "реєстраційним рейдерством" та рейдерськими "лазівками"

2 хв читати
Рада ухвалила закон щодо боротьби з "реєстраційним рейдерством" та рейдерськими "лазівками"

Верховна Рада у четвер ухвалила 331 голосом закон "Про внесення змін до деяких законів щодо вдосконалення механізму протидії рейдерству" (№ 3774), який був внесений до Ради ще на початку липня 2020 року та прийнятий у першому читанні в квітні минулого року.

"Прийняття цього закону особливо актуальне зараз, враховуючи поновлення роботи державних реєстрів та угод із нерухомістю. Він допоможе убезпечити і бізнес, і громадян від спроб реєстраційного мародерства", – наголосила один із авторів документа, голова Тимчасової спеціальної комісії з питань захисту прав інвесторів Галина Янченко (Фракція "Слуга народу").

Як зазначається у повідомленні на сайті "Слуги народу", закон, який набуде чинності через два місяці після опублікування, надає право Міністерству юстиції забороняти проведення реєстраційних дій на період розгляду скарги на реєстраційні дії. Це дозволить оперативно зупиняти розпочате рейдерське захоплення, блокувати штучне створення фігури сумлінного набувача та забезпечувати належне виконання прийнятого Мін'юстом за результатами розгляду скарги рішення.

Документ також удосконалить процедуру розгляду скарг, виключивши положення, які дозволяють несумлінним особам блокувати розгляд скарг Мін'юстом, запроваджуючи обов'язкове оприлюднення прийнятих Мін'юстом рішень на офіційному вебсайті.

Крім того, документ збільшує строк на оскарження реєстраційних дій з 60 календарних днів до 3 місяців з одночасним впровадженням граничного терміну (3 роки з дня проведення оскарження реєстраційної дії), після закінчення якого право на відповідне адміністративне оскарження не може бути реалізовано.

Документ також скасовує процедуру зупинення розгляду документів, поданих для державної реєстрації юросіб, фізосіб – підприємців і громадських формувань.

Під час підготовки законопроєкту до другого читання до нього було внесено норму, що юрособа (крім АТ, повного та командитного товариства) має попередньо ухвалити рішення про угоду щодо розірвання договору оренди (субаренди) сільгоспземель загальними зборами учасників або іншим вищим органом юрособи (крім випадку, якщо статутом прямо передбачено, що така угода не є значною). Інакше така угода є нікчемною.

Встановлюється також, що робоче місце держреєстратора може бути розташоване виключно у населеному пункті за місцезнаходженням відповідного суб'єкта та/або центру надання адміністративних послуг.

Серед інших змін, "виправлення помилки, відомостей, що впливають на права третіх осіб, здійснюється державним реєстратором виключно за наявності згоди таких осіб або на підставі судового рішення".

Крім того, закон встановлює особливості проведення реєстраційних дій в автоматичному режимі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Військам РФ не вистачає потужності, щоб досягти стратегічного прориву на харківському напрямку - Каволі

"Укренерго" в п'ятницю з 8:00 до 19:00 розраховує обійтися без обмежень е/е

Ворог намагається тиснути на оборону на харківському напрямку, найгарячіша ситуація на покровському напрямку

Завдяки Силам оборони сьогодні вдалося додати впевненості напрямку Вовчанська, однак загрози все ще є - Зеленський

У пункті пропуску "Рені" контрольні служби України та Молдови працюватимуть спільно

Мирний житель загинув, ще двоє постраждали внаслідок обстрілів Вовчанської громади

У столичному Музеї Ханенків відкрилася виставка картин художників Гаазької школи кінця XIX - початку ХХ століття

Фахівці "Запоріжсталі" відновили кілька потужних вантажівок для ЗСУ

У Нікопольському районі внаслідок обстрілів є руйнування інфраструктурних об'єктів, зокрема енергетичних - ОВА

Київ допоможе Чернігову посилити фортифікаційні споруди - Кличко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА