21:08 17.05.2022

Війна з Росією переходить у затяжну фазу

2 хв читати
Війна з Росією переходить у затяжну фазу

Російська армія за багатьма ознаками здійснює підготовку до ведення довготривалої військової операції на тимчасово окупованих територіях України, повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.

"Війна переходить у затяжну фазу. Ми бачимо, як у Херсонській області, у Запорізькій області російські окупанти активно здійснюють інженерні та фортифікаційні роботи, щоб за необхідності перейти до оборони", - сказав Резніков у зверненні до Ради закордонних справ Євросоюзу на рівні міністрів оборони та генсека НАТО, текст якого розміщено на сторінці глави Міноборони у фейсбуці.

Міністр зазначив: кожен день війни збільшує кількість загиблих серед українських військових та приносить величезні страждання цивільному населенню, особливо – на тимчасово захоплених Росією територіях, а також руйнує українську економіку.

"З кожним днем збільшується потреба у ресурсах на відновлення. Затягування війни спричиняє ризик глобальної продовольчої кризи, а також чергової міграційної кризи. З огляду на це ми хочемо перемогти ворога і звільнити наші території у найкоротший термін. Не дати Росії затягнути конфлікт", - наголосив Резніков.

Він уточнив, що Україна дуже зацікавлена в отриманні міжнародної допомоги та купівлі зброї "максимально швидко та у потрібних кількостях". "Нам потрібні танки, бронемашини, засоби ураження на далекі дистанції (MLRS, важка артилерія, авіація, ракети). Ми прагнемо зберегти життя наших людей", - наголосив глава Міноборони.

Крім того, за словами Резнікова, у Києві вбачають підвищення ефективності міжнародної допомоги за рахунок кращої координації зусиль усіх партнерів.

"Зокрема, зброя, яку ми можемо отримати у вигляді матеріально-технічної допомоги або за комерційними контрактами, може надійти у короткостроковій, середньостроковій та довгостроковій перспективі", - повідомив міністр.

Він також наголосив, що є країни ЄС, які не мають зброї чи інших потрібних Україні позицій зброї, але "які хочуть і можуть допомогти, зокрема, грошовими коштами".

"У цьому контексті можливо доцільно розглянути можливість розширення інструментів EPF. Доповнити його елементом на кшталт трастового фонду. Куди країни ЄС, у яких немає зброї, могли б передавати на управління кошти, які за заявками України будуть спрямовуватись іншим країнам ЄС в якості оплати за ті чи інші позиції", - уточнив Резніков.

"Ми насправді цінуємо підтримку, яку ви надаєте, і розуміємо, що вона не може бути безмежною. Тому зацікавлені в її максимально ефективному використанні. Ми наочно бачимо, що Росію можна перемогти на полі бою. Це звільніть світ від тиранії, а Європу – від постійної загрози", - підсумував глава Міноборони.

 

 

 

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Президент Європейської ради: Накази про евакуацію в "небезпечні зони" для цивільного населення Рафаха неприйнятні

12 травня: Яке сьогодні свято, все про цей день

У Вовчанську Харківської області залишається приблизно 300-400 жителів - поліція

Окупанти за минулий день обстріляли 10 громад Сумської області, внаслідок ракетного удару загинула жінка

Оккупанты за минувший день обстреляли 10 громад Сумской области, в результате ракетного удара погибла женщина

Українські чоловіки з посвідкою на проживання і роботою зможуть залишатися в Німеччині - Шольц

Швейцарія перемогла в "Євробаченні-2024", Україна посіла 3 місце

ШВЕЙЦАРІЯ ПЕРЕМОГЛА В "ЄВРОБАЧЕННІ-2024". УКРАЇНА ПОСІЛА 3 МІСЦЕ

Частина української делегації у фіналі "Євробачення-2024" одягнена у футболки "Free Azovstal Defenders"

До складу нацжюрі "Євробачення-2024" увійшли Alyosha, Горова, Коляденко, Томільченко і Нагорняк

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА