13:22 06.03.2023

Прокурор автономії: Більшість кримчан - не зрадники, а визначення "колабораціонізм" для Криму слід змінити

2 хв читати
Прокурор автономії: Більшість кримчан - не зрадники, а визначення "колабораціонізм" для Криму слід змінити

Визначення "колабораціонізм" для Криму слід змінити з урахуванням специфіки тривалої окупації півострова, вважає керівник прокурора АР Крим та м. Севастополя Ігор Поночовний.

"На мою думку, більшість із тих, хто там (у Криму - ІФ-У) залишився, не є зрадниками. Складніша ситуація з визначенням того, чи є вони колаборантами", - розповів він в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами Поночовного, під статтю Кримінального кодексу України про колабораціонізм, яка з'явилася навесні 2022 року, по суті, потрапляють 99,9% людей, які живуть у Криму.

"Мені здається, що ця стаття була більше сфокусована на тих, хто опинився під окупацією після 24 лютого 2022 року, вона прописана без урахування специфіки тривалої окупації Криму", - висловив думку прокурор автономії.

Поночовний пояснив, що українці, які залишилися на півострові, працювали, вели бізнес, навчалися. "Усі ці роки ми комунікували з кримчанами, пояснювали, що вони не зрадники, значна частина з них – жертви збройного конфлікту!" - наголосив він.

"А стаття про колабораціонізм без урахування специфіки тривалої окупації Криму дещо небезпечна, і Росія цим маніпулює. Окупанти й раніше розповідали кримчанам, щоб вони не їхали на материкову частину України, бо їх там вважають зрадниками й посадять. Тепер ворог, апелюючи до статті про колабораціонізм, говорить кримчанам, що їм в Україну не треба і Україну в Крим теж не треба, бо всі опиняться за ґратами", - пояснив Поночовний.

Він зазначив, що прокуратура АР Крим неодноразово порушувала питання зміни визначення "колабораціонізм" у контексті Криму на різних майданчиках, позицію прокуратури поділяють неурядові організації та представництво президента в АР Крим.

"Сподіваюся, що й законодавці до неї прислухаються", - додав прокурор Криму.

Говорячи про те, що конкретно слід змінити в статті КК, прокурор автономії пояснив: "На мою думку, є сенс доповнити статтю, зазначивши мету співпраці з окупаційною владою, наприклад "з метою підсилення обороноздатності держави-агресора".

Водночас, за словами Поночовного, до змін до цієї статті слід підходити виважено, "оскільки вони можуть спровокувати певний хаос – перегляд уже винесених вироків щодо колаборантів на звільнених від окупації територіях".

Прокурор автономії звернув увагу на те, що українські правоохоронці визначили пріоритети в розслідуваннях щодо колабораціонізму.

"Оцінюємо співрозмірність співпраці з ворогом з наслідками: шкодою, суспільною небезпекою, яку така співпраця заподіяла. Повідомляємо про підозри посадовцям, суддям, правоохоронцям, які з весни 2022 року призначаються на посади в Криму, бізнесменам, які співпрацюють із силовими структурами, пропагандистам", - пояснив він.

Поночовний підсумував: "Ми не повинні перетворюватися на авторитарну державу, в якій верховенство права – пустий звук, як у РФ. Наше завдання – винних покарати, а невинних людей не чіпати".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський під час зустрічі з молодими вченими: Ваші дослідження та відкриття наближають перемогу

Зеленський обговорив із президентом Азербайджану двостороннє співробітництво

"Укренерго" на середу прогнозує відсутність обмежень енергопостачання з 07:00 до 18:00

Почастішали кібератаки на бухгалтерів, можливі шахрайські схеми із системами дистанційного банківського обслуговування

Знищений у Чорному морі російський ракетний корабель "Циклон" не встиг випустити жодної ракети - Плетенчук

У Києві ліквідують пожежу на СТО

Воїни ССО розбили пів дивізіону ЗРК "Бук" росіян

Єрмак закликав китайських діячів культури поширювати ідею Саміту миру

Глави МЗС України та Ісландії обговорили майбутній Глобальний саміт миру у Швейцарії

Двоє жителів Вовчанська на Харківщині загинули під ворожим вогнем під час спроби евакуюватися - прокуратура

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА