13:55 23.08.2017

Пілотний проект з проведення моніторингу земельних відносин в Україні буде запущено із вересня 2017 р.

Пілотний проект з проведення моніторингу земельних відносин в Україні буде запущено із вересня 2017 р.

Кабінет Міністрів затвердив запуск із вересня 2017 року пілотного проекту з проведення моніторингу земельних відносин в Україні.

Відповідну постанову уряд ухвалив на засіданні 23 серпня.

"У проекті постанови про реалізацію пілотного проекту щодо проведення моніторингу земельних відносин йдеться про об'єднання баз даних кількох відомств. Вперше об'єднується інформація, яка перебувала у різних відомствах. Її об’єднають, проаналізують і узагальнять. У цьому проекті бере участь Світовий банк", - заявив на засіданні уряду перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк.

Згідно з документом, метою проведення моніторингу є створення відкритої інформаційної системи, що показуватиме стан розвитку земельних відносин в Україні, та забезпечення її прозорості.

Постанову розроблено на виконання Угоди між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку.

Документ спрямований на розширення інформаційної бази щодо розвитку земельних відносин, якою володіють Міністерство юстиції, Державна судова адміністрація, Державна фіскальна служба, Державна служба статистики, Державне агентство водних ресурсів, шляхом обміну інформацією.

Організацією проведення моніторингу займатиметься Мінагропрод, відповідальним за проведення моніторингу визначено Держгеокадастр, забезпеченням координації дій суб'єктів інформаційної взаємодії з проведення моніторингу земельних відносин займатиметься робоча група, склад і положення якої буде затверджувати Мінагропрод.

Надання інформації про земельні відносини здійснюється на електронних носіях або шляхом обміну електронними даними.

Затверджена постанова також вказує рекомендований перелік даних та показників, які подаються відомствами для проведення моніторингу земельних відносин. Зокрема, Держгеокадастр надасть інформацію про перелік земель за їх цільовим призначенням, кількість землевласників та інформацію про них, середній розмір зареєстрованих земельних ділянок; Мін'юст – кількість реєстраторів прав і нотаріусів, терміни проведення реєстрації, кількість земділянок зареєстрованих у Держреєстрі речових прав на нерухоме майно.

Крім того, Міністерству юстиції доручено розглянути питання щодо можливості залучення міжнародної технічної допомоги з метою удосконалення програмного забезпечення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно для реалізації механізму проведення моніторингу земельних відносин.

Мінагропрод має подати до 31 березня 2018 року до Кабміну звіт про результати реалізації пілотного проекту.

У пояснювальній записці до постанови зазначається, що реалізація пілотного проекту забезпечить прозорість функціонування земельних відносин в Україні, створить відкриту інформаційну систему, яка відображатиме стан та тенденції розвитку земельних відносин.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Подальше залучення інвестицій в Україну можливе за умови проведення земельної реформи та боротьби з корупцією

Держгеокадастр з 3 до 10 листопада виділив учасникам АТО 460 га землі

Спікер і голова фракцій ВР обговорили з президентом групи СБ проведення реформ в Україні та можливість збільшення фінансування - Гопко

Президент має намір внести до парламенту законопроект про Службу фінансової безпеки

Держгеокадастр із 20 до 27 жовтня виділив учасникам АТО 2,3 тис. га землі

Гройсман пропонує Кабміну звільнити в. о. голови Держгеокадастру Цвяха

Порошенко розкритикував діяльність Держгеокадастру і заявив, що жодних наглядачів з Києва в регіонах не буде

Виконавча служба Мін'юсту забезпечила виплату 265 млн грн заборгованості із зарплати й повернула 21 тис. га землі

Прем'єр відсторонив в.о. глави Держгеокадастру Цвяха та обіцяв посадити його за наглядачів

Гройсман виступає за уніфікацію умов виділення земельних ділянок в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА