13:55 23.08.2017

Пілотний проект з проведення моніторингу земельних відносин в Україні буде запущено із вересня 2017 р.

Пілотний проект з проведення моніторингу земельних відносин в Україні буде запущено із вересня 2017 р.

Кабінет Міністрів затвердив запуск із вересня 2017 року пілотного проекту з проведення моніторингу земельних відносин в Україні.

Відповідну постанову уряд ухвалив на засіданні 23 серпня.

"У проекті постанови про реалізацію пілотного проекту щодо проведення моніторингу земельних відносин йдеться про об'єднання баз даних кількох відомств. Вперше об'єднується інформація, яка перебувала у різних відомствах. Її об’єднають, проаналізують і узагальнять. У цьому проекті бере участь Світовий банк", - заявив на засіданні уряду перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк.

Згідно з документом, метою проведення моніторингу є створення відкритої інформаційної системи, що показуватиме стан розвитку земельних відносин в Україні, та забезпечення її прозорості.

Постанову розроблено на виконання Угоди між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку.

Документ спрямований на розширення інформаційної бази щодо розвитку земельних відносин, якою володіють Міністерство юстиції, Державна судова адміністрація, Державна фіскальна служба, Державна служба статистики, Державне агентство водних ресурсів, шляхом обміну інформацією.

Організацією проведення моніторингу займатиметься Мінагропрод, відповідальним за проведення моніторингу визначено Держгеокадастр, забезпеченням координації дій суб'єктів інформаційної взаємодії з проведення моніторингу земельних відносин займатиметься робоча група, склад і положення якої буде затверджувати Мінагропрод.

Надання інформації про земельні відносини здійснюється на електронних носіях або шляхом обміну електронними даними.

Затверджена постанова також вказує рекомендований перелік даних та показників, які подаються відомствами для проведення моніторингу земельних відносин. Зокрема, Держгеокадастр надасть інформацію про перелік земель за їх цільовим призначенням, кількість землевласників та інформацію про них, середній розмір зареєстрованих земельних ділянок; Мін'юст – кількість реєстраторів прав і нотаріусів, терміни проведення реєстрації, кількість земділянок зареєстрованих у Держреєстрі речових прав на нерухоме майно.

Крім того, Міністерству юстиції доручено розглянути питання щодо можливості залучення міжнародної технічної допомоги з метою удосконалення програмного забезпечення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно для реалізації механізму проведення моніторингу земельних відносин.

Мінагропрод має подати до 31 березня 2018 року до Кабміну звіт про результати реалізації пілотного проекту.

У пояснювальній записці до постанови зазначається, що реалізація пілотного проекту забезпечить прозорість функціонування земельних відносин в Україні, створить відкриту інформаційну систему, яка відображатиме стан та тенденції розвитку земельних відносин.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Вартість оренди держсільгоспземель за 2017 рік зросла на 24%

Київ до 2020 р. здійснить нормативно-грошову оцінку земель

КСУ відмовився відкривати провадження щодо скасування мораторію на продаж сільгоспземель

За тиждень 99% ОТГ підписали меморандум із Держгеокадастром про передання сільгоспземель у приміських зонах

Для будівництва житла в Києві придатні 1,8 тис. га землі в промзонах

ФГВФО заявляє про рейдерське захоплення земельної ділянки в 113,5 га Родовід Банку в Києві

Кабмін затвердив постанову про передачу землі за межами населених пунктів у власність громад

Передача землі за межами населених пунктів у власність територіальних громад розпочнеться в лютому

Україна повернула у держвласність 98 тис га землі, захопленої в різний час - Луценко

Суд отменил госрегистрацию права коммунальной собственности на 15 га земли лесного фонда на основании заявления мэра Ирпеня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА