11:34 30.10.2017

Держгеокадастр із 20 до 27 жовтня виділив учасникам АТО 2,3 тис. га землі

Держгеокадастр із 20 до 27 жовтня виділив учасникам АТО 2,3 тис. га землі

Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) з 20 до 27 жовтня виділила учасникам АТО і сім'ям загиблих воїнів 1,6 тис. земельних ділянок загальною площею 2,3 тис. га з фонду державних земель сільськогосподарського призначення.

Згідно з повідомленням відомства на його офіційному сайті, найбільшу кількість ділянок відведено в Хмельницькій, Вінницькій, Кіровоградській та Київській областях.

Держгеокадастр також повідомив, що з 20 до 27 жовтня до переліку земельних ділянок державної власності, право оренди яких може бути реалізовано на аукціонах, було внесено 110 ділянок площею 1,87 тис. га.

Загалом станом на 27 жовтня перелік містить 7,411 тис. земельних ділянок загальною площею 148,66 тис. га.

Як повідомлялося, за перше півріччя 2017 року учасники програми АТО отримали 12,19 тис. земельних ділянки загальною площею 16,86 тис. га.

Кабінет Міністрів України 7 червня 2017 року затвердив Стратегію вдосконалення управління у сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними, згідно з якою введено уніфіковані правила під час розпоряджання землями. Зокрема, передача державних земель в оренду здійснюється винятково на аукціонах на єдиних стартових умовах - на термін до семи років за ставки не нижче 8% від нормативної грошової вартості цієї землі.

Крім того, введений жорсткий розрахунковий норматив площі землі, яка може бути передана на місцевому рівні безоплатно, - не більше 25% від площі земель, переданих в оренду на конкурсних засадах за попередній звітний період (квартал).

Розмір орендної плати за користування сільськогосподарськими земельними ділянками державної власності в січні-червні 2017 року за результатами земельних торгів у середньому зріс до 12,1% від нормативної грошової оцінки (38,473 тис. грн/га).

В Україні у державній власності перебуває 10,4 млн га сільськогосподарської землі, з яких 3,2 млн га - в постійному користуванні підприємств, установ і організацій, 2,5 млн га - в запасі, інші - в оренді.

Середній розмір орендної плати за 1 га держземлі за підсумками 2016 року становив 940 грн. Наразі близько 50% договорів оренди державних земель сільгосппризначення укладені терміном до 49 років.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Київ до 2020 р. здійснить нормативно-грошову оцінку земель

КСУ відмовився відкривати провадження щодо скасування мораторію на продаж сільгоспземель

Державі Повернуто майже 20 га лісу під Києвом

ОТГ найближчими тижнями мають підписати меморандуми з органами Держгеокадастру про відведення земель

Для будівництва житла в Києві придатні 1,8 тис. га землі в промзонах

Для строительства жилья в Киеве пригодны 1,8 тыс. га земли в промзонах

ФГВФО заявляє про рейдерське захоплення земельної ділянки в 113,5 га Родовід Банку в Києві

Кабмін затвердив постанову про передачу землі за межами населених пунктів у власність громад

Передача землі за межами населених пунктів у власність територіальних громад розпочнеться в лютому

Директор комплексу відпочинку "Пуща-Водиця" Держуправління справами постане перед судом за сприяння в захопленні землі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА