11:34 30.10.2017

Держгеокадастр із 20 до 27 жовтня виділив учасникам АТО 2,3 тис. га землі

Держгеокадастр із 20 до 27 жовтня виділив учасникам АТО 2,3 тис. га землі

Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) з 20 до 27 жовтня виділила учасникам АТО і сім'ям загиблих воїнів 1,6 тис. земельних ділянок загальною площею 2,3 тис. га з фонду державних земель сільськогосподарського призначення.

Згідно з повідомленням відомства на його офіційному сайті, найбільшу кількість ділянок відведено в Хмельницькій, Вінницькій, Кіровоградській та Київській областях.

Держгеокадастр також повідомив, що з 20 до 27 жовтня до переліку земельних ділянок державної власності, право оренди яких може бути реалізовано на аукціонах, було внесено 110 ділянок площею 1,87 тис. га.

Загалом станом на 27 жовтня перелік містить 7,411 тис. земельних ділянок загальною площею 148,66 тис. га.

Як повідомлялося, за перше півріччя 2017 року учасники програми АТО отримали 12,19 тис. земельних ділянки загальною площею 16,86 тис. га.

Кабінет Міністрів України 7 червня 2017 року затвердив Стратегію вдосконалення управління у сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними, згідно з якою введено уніфіковані правила під час розпоряджання землями. Зокрема, передача державних земель в оренду здійснюється винятково на аукціонах на єдиних стартових умовах - на термін до семи років за ставки не нижче 8% від нормативної грошової вартості цієї землі.

Крім того, введений жорсткий розрахунковий норматив площі землі, яка може бути передана на місцевому рівні безоплатно, - не більше 25% від площі земель, переданих в оренду на конкурсних засадах за попередній звітний період (квартал).

Розмір орендної плати за користування сільськогосподарськими земельними ділянками державної власності в січні-червні 2017 року за результатами земельних торгів у середньому зріс до 12,1% від нормативної грошової оцінки (38,473 тис. грн/га).

В Україні у державній власності перебуває 10,4 млн га сільськогосподарської землі, з яких 3,2 млн га - в постійному користуванні підприємств, установ і організацій, 2,5 млн га - в запасі, інші - в оренді.

Середній розмір орендної плати за 1 га держземлі за підсумками 2016 року становив 940 грн. Наразі близько 50% договорів оренди державних земель сільгосппризначення укладені терміном до 49 років.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кабмін зобов'язав фіксувати якісні характеристики ґрунту в договорах оренди землі

Гройсман закликає громади створити умови для конкурентного доступу бізнесу до землі

Законопроект про ринок землі буде подано до парламенту в лютому-березні 2018 р - УАК

СБ готовий допомогти Україні в проведенні земельної реформи

Подальше залучення інвестицій в Україну можливе за умови проведення земельної реформи та боротьби з корупцією

Спікер і голова фракцій ВР обговорили з президентом групи СБ проведення реформ в Україні та можливість збільшення фінансування - Гопко

Президент має намір внести до парламенту законопроект про Службу фінансової безпеки

Порошенко занепокоєний низьким рівнем оцифровки даних земельного реєстру

Депутат предлагает создать единую систему регистрации земельных участков

В Україні необхідно ввести реєстрацію нерухомості з прив'язкою до земділянки - Мін'юст

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА