17:58 07.12.2017

ВР продовжила мораторій на продаж земель сільгосппризначення

ВР продовжила мораторій на продаж земель сільгосппризначення

Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року.

За відповідний законопроект №7350 у цілому на засіданні в четвер проголосували 236 народних депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, перед введенням в Україні обігу сільгоспземель спочатку необхідно розробити й ухвалити законодавчу базу щодо формування розвиненої мережі фермерських господарств і сільгоспкооперативів.

"Скасування в умовах воєнного стану й економічної кризи мораторію ... без урегулювання на законодавчому рівні процедури обігу земель сільськогосподарського призначення є загрозою як національній, так і продовольчій безпеці нашої держави", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Автори документа вважають, що продовження мораторію дасть змогу зняти соціальну напруженість, яка виникла в суспільстві на тлі політичних спекуляцій із цього питання, і надасть певний час для розробки механізму впровадження прозорого ринку земель сільгосппризначення.

"Влада не проводить інформаційно-роз'яснювальної роботи (про необхідність упровадження ринку сільськогосподарських земель - ІФ) ... Люди не готові до відкриття ринку, тому що їм роками в голову вкладали страхи", - сказав у парламенті співавтор законопроекту Сергій Лабазюк.

За його словами, під час запуску продажу землі необхідно створити рівні умови гри на ринку та чітко визначити відповідальність кожного органу влади в ході проведення земельної реформи.

В.Лабазюк вважає, що перед скасуванням мораторію на продаж земель сільгосппризначення необхідно завершити інвентаризацію сільгоспземель, провести обговорення і консультації з експертами та учасниками ринку.

"Ми маємо ухвалити рішення в інтересах людей. Прошу прийняти законопроект за основу і в цілому", - звернувся він до депутатів з трибуни парламенту.

Як повідомлялося, Верховна Рада наприкінці жовтня 2016 року продовжила мораторій на продаж земель сільгосппризначення, введений у 2002 році, до 2018 року. Парламент також доручив своїм комітетам і профільному міністерству протягом півроку напрацювати необхідні законопроекти.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Антирейдерська комісія Мін’юсту повернула право оренди на 105 га агрофірмі "Лідер"

Прокуратура просить суд повернути громаді Києва понад 0,5 га землі в Печерському районі

У Раді зареєстровано проекти постанов про скасування продовження мораторію на продаж землі та ухвалення держбюджету-2018

В Одеській області здійснять повну інвентаризацію сільськогосподарських земель

Група нардепів пропонує ВР скасувати продовження до 2019 року мораторію на продаж с/г земель

ВР внесла до порядку денного ініціативи щодо продовження мораторію на продаж землі

Рада в четвер продовжить мораторій на продаж землі - Парубій

Кабмін змінив порядок реєстрації прав власності на землю

Систему онлайн реєстрації договорів оренди сільгоспземлі запущено в Україні

Аграрний комітет ВР рекомендує парламенту продовжити мораторій на продаж земель сільгосппризначення до 2019 року

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА