12:46 14.12.2017

Аграрний комітет Ради 19 грудня розгляне президентський проект закону про земельну децентралізацію

Аграрний комітет Ради 19 грудня розгляне президентський проект закону про земельну децентралізацію

 Парламентський комітет з питань аграрної політики та земельних відносин планує розглянути на засіданні 19 грудня внесений президентом України проект закону №7363 про передання в комунальну власність об'єднаним територіальним громадам земель державної власності, що перебувають за межами населених пунктів.

"Аграрний комітет має намір розглянути законопроект (№7363 - ІФ) на найближчому засіданні, запланованому на 19 грудня, і рекомендувати Верховній Раді прийняти його за основу", - сказав заступник голови аграрного комітету Олександр Бакуменко на конференції "Децентралізація, управління землями та розвитку громад" у четвер у Києві.

Він зазначив, що в парламенті зареєстровано кілька законопроектів, що стосуються питань земельної децентралізації. Однак, за словами О. Бакуменка, саме президентський документ є комплексним у вирішенні багатьох проблем управління, розпорядження і контролю в сфері землекористування.

Як повідомлялося, президент України 6 грудня цього року вніс до Ради проект закону про передання в комунальну власність об'єднаним територіальним громадам земель державної власності, що перебувають за межами населених пунктів.

7 грудня документ було включено до порядку денного Верховної Ради, але він був розглянутий.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, до завершення процесу об'єднання територіальних громад право розпоряджатися державними землями за межами населених пунктів належатиме райдержадміністраціям.

Проект закону передбачає, що буде визначено спрощено порядок передання таких земель територіальним громадам та установам, а також зміни їхніх кордонів. Територіальні громади також отримають право змінювати цільове призначення земельних ділянок приватної власності, розташованих на їхніх території.

Право державного контролю за використанням та охороною земель законопроект передає від Держгеокадаства облдержадміністраціям, виконавчим комітетам сільських, селищних і міських рад.

Проект закону також зобов'язує сільгоспвиробника сплачувати податок на доходи фізосіб з оренди землі до місцевих бюджетів. При цьому органи місцевого самоврядування отримають право встановлювати індивідуальні пільги зі сплати місцевих податків.

Законопроект передбачає перехід до диференційованих ставок єдиного податку для четвертої групи платників, залежно від ставок земельного податку, що встановлюють органи місцевого самоврядування. Також встановлюється, що частину єдиного соціального внеску за фермерів сплачуватиме держава.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ляшко наприкінці 2017 р. придбав за 300 тис. грн земділянку на Київщині площею 544кв. м - декларація

Держгеокадастр у 2017 році зафіксував 65 порушень земельного законодавства держпідприємствами НААН на 95 тис. га

В Одеській області здійснять повну інвентаризацію сільськогосподарських земель

Група нардепів пропонує ВР скасувати продовження до 2019 року мораторію на продаж с/г земель

ВР продовжила мораторій на продаж земель сільгосппризначення

ВР внесла до порядку денного ініціативи щодо продовження мораторію на продаж землі

Рада в четвер продовжить мораторій на продаж землі - Парубій

Кабмін змінив порядок реєстрації прав власності на землю

Систему онлайн реєстрації договорів оренди сільгоспземлі запущено в Україні

Аграрний комітет ВР рекомендує парламенту продовжити мораторій на продаж земель сільгосппризначення до 2019 року

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА