12:54 14.12.2017

Тіньова оренда землі в Україні оцінюється в 11,7 млн га

2 хв читати
Тіньова оренда землі в Україні оцінюється в 11,7 млн га

В Україні 11,7 млн га землі, за оцінками експертів, перебуває в тіньовій оренді, що становить 28% від загальної площі сільськогосподарських земель, повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко.

"За договорами оренди земель офіційно обробляється лише 22,6 млн га. Таким чином, потенційний обсяг земель, які перебувають у тіньовій оренді, становить близько 11,7 млн га, або 28% від загальної площі сільськогосподарських земель", - сказав він на конференції "Децентралізація, управління землями і розвиток громад" у Києві в четвер.

О.Бакуменко уточнив, що нині загальна площа земель сільськогосподарського призначення на підконтрольній Україні території, які можуть бути передані в оренду фізичним та юридичним особам, становить 34,2 млн га.

Він зауважив, що з урахуванням розміру податкового навантаження в підприємствах, що працюють легально, загальні втрати держбюджету від тіньової оренди землі можна оцінити в 16 млрд грн.

За словами О.Бакуменка, аналогічні оцінки тіньової оренди землі були зроблені Світовим банком у процесі реалізації пілотних проектів у Миколаївській та Київській областях.

Він вважає, що вивести оренду землі з тіні можна за рахунок удосконалення оподаткування земель. Зокрема, за словами О.Бакуменка, необхідно зараховувати податок на доходи фізичних осіб від оренди землі до місцевих бюджетів за місцем розташування ділянки.

"Це дасть змогу створити додатковий стимул місцевим громадам для ефективного контролю за офіційним оформленням оренди земельних ділянок і паїв на території певної громади", - сказав він.

Крім того, О.Бакуменко вважає за необхідне надати органам місцевого самоврядування повноваження з визначення осіб, що мають право на пільги зі сплати земельного податку.

Він зазначив, що ці ініціативи міститися в проекті закону №7363, зареєстрованому президентом України в парламенті 6 грудня цього року.

Як повідомлялося, в Україні з 2002 року діє мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. Тому земля в країні обробляється переважно на умовах оренди.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укравтодор" просит Киевсовет выделить землю для строительства транспортной развязки к массиву Чайки на Житомирской трассе

Порошенко підписав закон про зміну правил використання земельних масивів та запобігання аграрному рейдерству

Суд повернув у держвласність ділянку лісу в Бориспільському районі Київської області

СБ за підтримки ЄС впроваджує в Україні 5-річну програму управління земельними ресурсами

Гройсман: 387 тис. га земель передано у власність 251 ОТГ

Рада прийняла за основу законопроект про запобігання аграрному рейдерству

Майже половина українців не підтримує земельну та пенсійну реформи, приватизацію держпідприємств

Виділені за "кооперативною схемою" землі вартістю 38,4 млн грн повернені громаді

Кабмін планує до 1 вересня запустити електронні земельні торги через "ProZorro.Продажі"

Понад 7 млн га органічних сільгоспземель в Україні залишаються незадіяними

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА