16:09 14.11.2017

Рада привела українське законодавство про надання психіатричної допомоги до європейських норм

Рада привела українське законодавство про надання психіатричної допомоги до європейських норм

 Верховна Рада дозволила особам, які потребують примусової психіатричної допомоги, звертатися із заявою про заміну або припинення застосування судом примусових заходів медичного характеру.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", відповідний законопроект № 4449 "Про внесення змін до законодавчих актів щодо надання психіатричної допомоги" в другому читанні та в цілому підтримав 231 народний депутат на пленарному засіданні парламенту у вівторок.

Згідно з цим документом вносяться зміни до Кримінального кодексу, Кримінально-процесуального кодексу, а також до закону "Про психіатричну допомогу".

Крім того, в законодавстві, що стосується психіатричного обстеження, визначення діагнозу, а також лікування, в тих випадках, де необхідна згода пацієнта, згода обов'язково має бути письмовим.

Як повідомлялося, Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект (№4449) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання психіатричної допомоги (№4449) наприкінці 2016 року.

У пояснювальній записці до законодавчої ініціативи автори вказували, що норми чинного українського законодавства про надання психіатричної допомоги потребують принципових змін із метою приведення у відповідність з міжнародними нормами і європейською практикою. Зокрема, це стосується положень про обмеження свободи осіб, які страждають психічними розладами.

Навесні 2017 року українські фахівці у сфері психіатрії висловили сподівання, що Верховна Рада незабаром ухвалить у цілому проект змін до законодавства про надання психіатричної допомоги, що відповідатимуть європейським нормам.

"Ми дуже сподіваємося, що в травні наш парламент все-таки затвердить ці зміни, які відповідають нормам європейських документів, Конвенції про захист прав пацієнтів", - сказала наприкінці квітня директор українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МінздраваУкраіни Ірина Пінчук на прес-конференції в Києві.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

В Україні викрито злочинну групу, що вербувала підлітків для незаконної трансплантації органів до РФ

Щомісяця до програми "Доступні ліки" долучаються близько 150 тис. пацієнтів

Законодавче закріплення презумпції згоди дасть поштовх до розвитку трансплантації в Україні - Тодуров

Понад мільярд гривень медсубвенції перерозподілено для регіонів України на оплату праці медпрацівникам

Порошенко відкрив у Дніпрі реконструйований педіатричний корпус і вручив сертифікат на обладнання

МОЗ очікує від НАЗК і Нацдержслужби роз'яснень щодо призначення держсекретаря відомства

Порошенко анонсував підписання цього тижня закону про доступність сільської медицини

Перша черга нового корпусу "Охматдиту" готова до здачі в експлуатацію

Уляна Супрун 22 листопада зустрінеться з єврокомісаром з питань охорони здоров'я

У Києві в рамках проекту "Лікар у Вашому домі" буде продовжено безкоштовне обстеження

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА