Дві третини українців сплачують за послуги в держлікарнях та готові їх частково оплачувати офіційно

Більше половини українців (68,6%) сплачують за надання їм медичних послуг у державних медичних установах тією чи іншою мірою, свідчать результати опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" ім.Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології ( КМІС).
Згідно з даними опитування третина українців (33,2%) майже завжди платять за медичну допомогу в державних медустановах, 25,4% відповіли, що платять час від часу, 10% сказали, що кілька разів платили. Водночас 16,1% респондентів сказали, що не платять, бо не мають на це коштів і лише 11,5% заявили, що не платять з принципу.
З тих, кому доводилося платити за медичні послуги в держустановах найчастіше (37,7%) респонденти платили за медичну допомогу стільки, скільки скажуть, 32,8% сказали, що "дякували" лікарю на свій розсуд, 29% - робили внесок на рахунок благодійного фонду при медустанові.
Відповідаючи на запитання, "чи готові ви офіційно платити лікарні 15% вартості медпослуги, якщо держава оплатить 85%", велика частина респондентів (62,6%) відповіли ствердно, 21,9% дали негативну відповідь, а 15,5% опитаних - не змогли відповісти.
Дослідження провели Фонд "Демократичні ініціативи" ім.Ілька Кучеріва спільно з КМІС з 23 жовтня до 5 листопада 2017 року за фінансової підтримки програми USAID "Долучайтесь!". Було опитано 1614 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України за винятком АР Крим та окупованих територій Донецької і Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,6%.